Saadet Partisi'ne Haciz Şoku

Saadet Partisi’nin ‘manevi lideri’ Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, kendilerine ait şirkete olan kira borcu nedeniyle Saadet Partisi’nin hesap ve araçlarına haciz koydurdu.

Saadet Partisi'ne Haciz Şoku
Saadet Partisi'ne Haciz Şoku Ecem Şenol
Bu içerik 846 kez okundu.

Haciz konulan gayrimenkuller arasında genel merkez binasının olduğu da bilinirken, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun makam aracına ise ‘yakalamalı haciz’ işlemi uygulandı.

Milli Görüş camiasını sarsan haciz krizi, Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz'ün yüzde 80 hissedarı olduğu ETAŞ şirketinin, mülkiyeti kendisine ait olan Saadet Partisi Genel Merkezi'ne, kira borcu nedeniyle tahliye davası açmasıyla başladı.

Saadet Partisi yönetimi bu karara itiraz ederken ETAŞ da 14 Eylül'de Genel Merkez binası da dâhil gayrimenkulleri, partinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun makam otomobilinin de aralarında olduğu araçları ile banka hesaplarına haciz koydurarak icra takibi başlattı. Ankara 5. İcra Dairesi, 19 Eylül'de, Karamollaoğlu'nun kullandığı Mercedes marka makam aracı için icra memurlarınca bulunduğu ilk yerde el konulmasını öngören ‘yakalamalı haciz' kararı aldı.

Parti Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, ise haciz olayıyla ilgili Milli Görüş davasının Erbakan Hocanın kendilerine bıraktığı bir dava olduğunu, burasının da Milli Görüş'ün partisi olduğunu belirttikten sonra, bu binaların da Milli Görüş'e ait binalar olduğunu, dolayısıyla da Saadet Partisi'nin kullanımında olduğunu kaydetti. Çetinkaya, hesaplar ve araçların da Saadet Partisi'nin olduğunu ifade ettikten sonra, bunların, üyelerin aidatlarıyla sağladığı katkılarla edinilmiş mal varlıkları olduğunu, onun için de her ne kadar bir şirket üzerine olsa da kimsenin şahsına ait olmadığını belirtti.

Genel merkezle ilgili bir tahliye kararı alınmış olduğunu ve biz üst mahkemeye başvurarak bu kararı durdurduklarını belirten Çetinkaya, ama şu anda gayrimenkuller, araçlar ve hesaplar üzerinde haciz işlemlerinin yürütüldüğünü dile getirdi. Çetinkaya, genel başkanın makam aracının haczedilmesi, hem de bunun için yakalama kararı talebi olmasının camiayı da daha da üzdüğünü ve şu anda haciz işlemlerini kaldırmak için hukuki sürecin devam ettiğini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sen En Güzelsin

 

 

Saadet Partisi Haciz Şoku Necmettin Erbakan Milli Görüş Tacettin Çetinkaya Fatih Erbakan Temel Karamollaoğlu ETAŞ Borç Şirket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500