Saat 09.05’te Türkiye’de Hayat Durdu

Bugün Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü. Bütün Türkiye saat 09.05’te atasını anmak için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve tüm yurtta hayat durdu.

Saat 09.05’te Türkiye’de Hayat Durdu
Saat 09.05’te Türkiye’de Hayat Durdu Meltem Yüksel
Bu içerik 595 kez okundu.

Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümünde saat 09.05'te tüm Türkiye'de hayat durdu. Milyonlar Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde seyir halinde olan vatandaşlar saat 09.05'te araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Dolmabahçe’de bayraklarla toplanan insanlar Atatürk'ü sonsuz yolculuğuna uğurlamanın hüznünü gözyaşları içinde yaşadı.

Türkiye’nin dört bir yanında metro istasyonu, otobüs durağı, seyir halindeki araçlarında olan vatandaşlar Ulu Önder için hayatı durdurdu.

Başkomutan Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümünde binlerce kişi, Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili Yürüyüş Yolu arasında yaklaşık 6,5 kilometrelik ‘Ata'ya Saygı Zinciri’ oluşturdu.

Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinin öncülüğünde düzenlenen ‘Ata'ya Saygı Zinciri’ nde, binlerce insan el ele tutuşarak saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu. Saygı zinciri sonrasında tekneler de sahil boyunca kıyıya yanaşarak sirenleriyle destek verdi.

Su jetleri geçiş yaparken, paramotorcular da havada bayrak açtılar.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Müezzine Taciz Suçlaması

Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım İstanbul Türkiye Atatürk İzmir Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500