Sabahattin Önkibar’a Saldırı

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda Kırmızı Kedi Yayınevi standında imza etkinliği olan Sabahattin Önkibar'a saldırı gerçekleştirildi.

Sabahattin Önkibar’a Saldırı
Sabahattin Önkibar’a Saldırı Meltem Yüksel
Bu içerik 580 kez okundu.

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda Kırmızı Kedi Yayınevi standında imza etkinliği olan Sabahattin Önkibar'a saldırı düzenlendi.

Yaklaşık on kişinin gerçekleştirdiği söylenen saldırıda Kırmızı Kedi Yayınevi çalışanlarının da yaralandığı belirtildi. Olayın Meral Akşener kitabı bahane edilerek gerçekleştirildiği öğrenildi.

Saldırı sonrasında açıklamada bulunan Sabahattin Önkibar, bir kitaba dahi tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıya olduklarını ve Türkiye'nin geldiği nokta bu olduğu fakat eğilmeyerek inatla mücadele edeceklerini söyledi.

Önkibar; “Asena isimli kitabımı kastederek, neden yazdığımı sordular önce. Ben de 'gazetecilik yaptığımı' belirtim. Devlet Bahçeli'ye dair bir önceki kitabımın öfkesi de var. Ve bir yumruk attılar. Devlet Bahçeli'nin organize olmuş fedaileri bunlar, çok belli. Panik halindelerdi. Yerlerde kanlı kitaplar var. Ben kitap yazmaya ve Kırmızı Kedi Yayınevi ile birlikte olmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Sabahattin Önkibar Tüyap İstanbul Kitap Fuarı Kırmızı Kedi Yayınevi Devlet Bahçeli Asena Meral Akşener Saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500