Sabiha Gökçen Özelleştiriliyor

Bir kısmı 2014 yılında yabancı yatırımcılara satılan havalimanının tamamının özelleştirilmesi planlanıyor.

Sabiha Gökçen Özelleştiriliyor
Sabiha Gökçen Özelleştiriliyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 1365 kez okundu.

Bir kısmı 2014 yılında yabancı yatırımcılara satılan havalimanının tamamının özelleştirilmesi planlanıyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, satıştan elde edecekleri parayla Türk Silah Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi.


Bakan Işık, konuya ilişkin çalışmanın Başbakan Binali Yıldırım'a da sunulduğunu belirtti.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığı'nın bütçesine ilişkin sunum yapan Fikri Işık, darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevden alınanlarla ilgili son rakamları da açıkladı.

Işık, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz’den bugüne değin 3 bin 665 görevli Fethullahçı terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiye ihraç edilmiştir. Askeri okullardan ilişiği kesilen toplamda 16 bin 423 öğrenciyle birlikte değerlendirildiğinde 20 bin 88 kişi sistem dışı kalmıştır” şeklinde konuştu.

Fikri Işık, "150 general darbe girişiminde bulunur da karargahın nasıl haberi olmaz?" sorusuna, "Bunu Genelkurmay Başkanı’na ihale ederek işin içinden çıkamayız. Burada sistemik problem var" cevabını verdi.

Bakan, Hava Kuvvetleri'nin pilot ihtiyacını karşılamak amacıyla getirilmesi öngörülen "rezerv pilot" uygulamasının, yayımlanacak ilk KHK'da yer alacağını da duyurdu. 

Milli Savunma Bakanı, Güneydoğu'da çalışan doktorların mecburi hizmetlerini yerine getirmiş sayılmaları için çalışma yürütüldüğünü kaydetti.

Fikri Işık, Akıncı Üssü'nün ise bir bölümünün Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'ne tahsis edileceğini diğer kısmının ise Ankara için yedek havalimanı şeklinde kullanılacağını açıkladı.

 

sabiha gökçen özelleştirme TSK fikri ışık darbe girişimi akıncı üssü hava kuvvetleri doktor mecburi hizmet gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500