Şafak Pavey'den İstifa Kararı

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Pavey yaptığı yazılı basın açıklamasında istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

Şafak Pavey'den İstifa Kararı
Şafak Pavey'den İstifa Kararı Ecem Şenol
Bu içerik 737 kez okundu.

Sol kolu ve sol bacağı protez olan CHP Milletvekili Şafak Pavey, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek milletvekilliğinden istifa etti. Açıklamasında seçmenlere ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür eden Şafak Pavey, altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğü mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlı olduğunu ifade etti.

Şafak Pavey yaptığı basın açıklamasında, siyasete başladığım 2011 yılından bu yana seçmene olan sorumluluklarını yerine getirmek için var gücüyle çalıştığını ve yüksek tempoda, aralıksız geçen yıllar içinde, ortaya çıkan sağlık sorunlarını çoğu zaman göz ardı ettiğini kaydetti.

Gelinen noktada sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem mümkün olmadığı için milletvekilliğinden istifa kararı aldığını dile getiren Pavey, öncelikle seçmene, kendisine siyasete girerek hizmet etme fırsatı tanıyan Genel Başkana, yol arkadaşlarına ve partisine teşekkür etti.

Şafak Pavey, altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlı olduğunun da altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Melih Gökçek Go-Kart Yaparsa...

 

Şafak Pavey Milletvekili CHP İstanbul Açıklama Sağlık Sorunu Meclis Sİyaset Protez Mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500