Şehirde Bombalı Araç Paniği

Tunceli Ovacık'ta PKK'lı teröristlerin bir şirkete ait araç gasp ettiği haberinin alınması, güvenlik güçlerini alarma geçirdi.

Şehirde Bombalı Araç Paniği
Şehirde Bombalı Araç Paniği Tuğba Önkibar
Bu içerik 848 kez okundu.

Özel sigara şirketine ait dağıtım aracını dün akşam Tunceli - Ovacık karayolu mevkiinde önünü kesen PKK’lı teröristler, araçta bulunan 2 kişiyi cep telefonlarına el koyarak serbest bıraktı. Sigara ve elektronik malzemelerle yüklü araç ise gasp etti.

Şirketin haber ulaştırdığı güvenlik ekipleri, PKK’lıların gasp ettikleri araca bomba yükleyip eylem yapabilecekleri ihtimali düşünülerek şehirde alarm verildi.

Tunceli merkez ve tüm ilçelerindeki güvenlik güçleri, PKK'nın bomba yüklenmiş araçla eylem yapabileceği konusunda uyarı aldı. 

Tunceli Valiliği’nden olaya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“30 Eylül 2016 günü içerisinde 2 kişinin olduğu araç İlimiz Ovacık İlçesi Gökmeydanı bölgesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından durdurulmuştur. Teröristler, şahısların cep telefonları ve aracını gasp etmiş, araçtaki şahıslar ise serbest bırakılmıştır. Şahıslarla yapılan görüşmede aracın içinde çok sayıda sigara ve elektronik malzemeler olduğu anlaşılmıştır. Olayın duyulmasının ardından gasp edilen araçla alakalı tüm birimler müteyakkız hale getirilmiş olaya ilişkin olarak Ovacık Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli tahkikata başlanmıştır.”

tunceli ovacık pkk gasp bomba araç sigara gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500