Sen En Güzelsin

Beden olumlama, kendini sev, böyle çok daha güzelsin gibi çeşitli söylemlerle yepyeni bir akım daha başladı son günlerde.

Sen En Güzelsin
Sen En Güzelsin
Bu içerik 725 kez okundu.

Kendimi bildim bileli insanlara dayatılan kalıpları saçma buldum kabullenemedim doğrusu. Sıfır beden mankenler, pamuk yiyerek tok kalmaya çalışan ünlüler, ışıltılı dünyayı bir köşesinden yakalama hevesine kapılıp ciddi sağlık sorunlarıyla boğuşan gençler derken çok insanın canı yandı desem abartmış olmam. Bu akım onlara nispeten daha masum insanın üstünden yük alan tam bağımsız balık etli kadınlara bir oh dedirtecek cinsten tamam kabul ama yine de tam manasıyla masum değil.

Sen bunca senedir tam zıt görüşü savun, nice kadın sevdiği dünya nimetlerinin tadına hasret ömür geçirsin sonra birden sen her halinle güzelsin akımı başlat olacak iş değil. Hormonlu besinler, hazır ve hızlı beslenme alışkanlığının yaygınlaşması derken kilo problemiyle boğuşan bir nesil baş gösterdi. Moda talep göreceği mecrayı hisseder hangi akımı ne zaman piyasaya süreceği konusunda hiç yanlış adım atmaz. Akım olarak güzel durum olarak içler acısı yani, yine birileri bir kalıp yaratıyor biz yine buna uyuyoruz. Tüm hayvanların, bitkilerin, insanların onları dünyada eşsiz kılan bir yönü var önemli olan bunu bulup açığa çıkarmanız. Kendi ışığınızı, kendi öz değerinizi fark etmeniz moda otoritelerinin, popüler bir akımın size bunu empoze etmesine hiç ama hiç gerek yok inanın.

Kiloyu sadece sağlığınıza zararlı bir faktör, makyajı güzelliğinizi vurgulamak için bir araç, bakımlı olmayı kendi vücudunuza saygı göstermek olarak görmeye başladığınızda işin çehresi değişecek inanın. Sonuçta zorunluluk haline gelen hiçbir şey insana keyif vermez.

Kendi içinizdeki ışık hem sizi hem çevrenizi aydınlatmaya yeter unutmayın. İçinizde ki ışık hiç sönmesin rengarenk günler dilerim.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

MHP'den Toplu İstifalar İçin Hamle

Beden Olumlama Vücut Sağlık Kilo Beden Olumlama Nedir Manken Şişman Fit Diyet Moda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması