SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alacak

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan ilana göre Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, 400 sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alacağı öğrenildi.

SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alacak
SGK 400 Denetmen Yardımcısı Alacak Başak Tatar
Bu içerik 816 kez okundu.

Resmi Gazete bugün yayınladığı ilanla SGK’nın, taşra teşkilatına 400 sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alacağını duyurdu.

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden veya matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği bulunan YÖK tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunması gerektiği belirtildi. Diğer yandan, ÖSYM'nin 2017'de yaptığı Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan P13, P23 ve P43 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış ve 35 yaşını doldurmamış adayların başvurabileceği aktarıldı.

Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvurularının 17-31 Temmuz tarihleri arasında elektronik ortamda alınacağı, giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere alınacak kadronun 4 katı kadar adayın da sözlü sınava çağırılacağı kaydedildi.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesinin, 11 Ağustos tarihinde kurumun resmi internet sitesinden (www.sgk.gov.tr) yayımlanacağı paylaşılırken; adayların, ilan edilen tarih, saat ve yerde giriş sınavına katılacağı ama hiçbirine tebligat yapılmayacağı bildirildi. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların, belgelerini 31 Ağustos mesai bitimine kadar kuruma posta yoluyla veya elden teslim edeceği; giriş sınavının ise sözlü olarak Ankara'da 18-29 Eylül tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Giriş sınavı sonucuna itirazların da, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde dilekçe ile SGK Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na yapılabileceği; itirazlar komisyona ulaştıktan sonra en geç 15 gün incelenerek sonuçlandırılacağı belirtildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Londra’da Art Arda 5 Asitli Saldırı

 

sgk sosyal güvenlik kurumu resmi gazete duyuru denetmen yardımcısı aday başvuru ilan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500