Şikayet Etmeyin!

Başbakan Binali Yıldırım, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken’in de aralarında bulunduğu HDP’lilerin gözaltına alınmasını değerlendirdi.

Şikayet Etmeyin!
Şikayet Etmeyin! Yaren Yalçın
Bu içerik 1335 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken’in de aralarında bulunduğu HDP’lilerin gözaltına alınmasını değerlendirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye bir hukuk devleti ve hukukun önünde kimsenin üstünlüğü yoktur. HDP’ye yapılan işlem hukuk çerçevesi içerisinde bir işlemdir. Daha önce dokunulmazlıkları kaldırılan 154 milletvekili hakkında mahkemeler çağrı yapmış, HDP dışından tamamı giderek ifadesini vermiştir. Yasal süreç devam etmektedir. HDP milletvekillerinden 54’ü bu çağrıya uymadı. Bu demek oluyor ki hukukun üstünlüğünü tanımamışlardır. Mahkemelerin yaptığı çağrıyı yerine getirmedikleri için gerçekleşen bir işlemdir.  Seçimle gelen tabii seçimle gider, buna kimse itiraz etmiyor. Fakat terörle iç içe olanlar elbette bunun hesabını vermeli. Seçimle geldiniz, göreviniz devam eder veya sona erer. Burada uygulanan yargısal bir faaliyettir. Seçilmiş olmalarına rağmen teröre teşvik eden, destek veren terörle hareket eden ve bu davranışlarıyla dokunulmazlıkları sona erdirilen milletvekilleri hakkınd başlatılan hukuki bir işlemdir. Bölücü terör örgütünün çok ismi var. Her gün aynı çağrıyı yaparak vatandaşların kafasını karıştırmaya hakları yok. Bu çağrıları yapmadan önce vatandaşın ve onların güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerinin üstünde bomba patlatanlar için ne gerekiyorsa yapsınlar. Siyaseti suç işlemek için kalkan olarak kullanmasınlar. Nasıl Sayın Baykal, Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli gidip ifade veriyorsa HDP’liler de gidip verecek. Sonrasında dopacak sonuçlar için de şikayet etmemeniz gerekir.”

başbakan binali yıldırım hdp'li vekiller selahhattin demirtaş figen yüksekdağ sırrı süreyya önder teröre teşvik milletvekili dokunulmazlıkları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500