Silahlı Eğitim Kampları Kuruldu mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konya ve Tokat'ta silahlı eğitim kampları kurulduğuna yönelik duyumlar aldığını ifade ederek araştırılmasını istedi.

Silahlı Eğitim Kampları Kuruldu mu?
Silahlı Eğitim Kampları Kuruldu mu? Meltem Yüksel
Bu içerik 524 kez okundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile 'darbe girişimi ve sonrasındaki terör olaylarına müdahale eden sivillere yargı dokunulmazlığı verilmesi' tartışması son hız devam ederken Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları olduğunu iddia etti.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'e röportaj veren Akşener, son zamanlarda uzun namlulu silahlarla bazı kişilerin ortalıkta dolaştığını ve bunlarla ilgili çok önemli iddialar olduğunu ifade edip;

"Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, böyle iddialar söyleniyor. Araştırılırsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var. Bunlardan birisi de Sadat diye bir yapı. İnanın Sadat da diğer yapılar da benim için toz zerresidir. Bu malum yapılar insanları çatışmaların içerisine sürükleyecekler. Şimdiden uyarıyorum ve önlem alınmasını istiyorum" dedi.

Erken seçim hakkında da değerlendirmede bulunan Akşener; Erdoğan’ın yerel seçimlerden önce Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gideceğini ve tarih olarak da 15 Temmuz’u seçeceğini belirterek; “Güneydoğuda bir PKK bir de AKP yumruğu var. İki taraf da kendisindensin ya düşmansın havasındalar seçmenin alternatife ihtiyacı var o da İYİ Parti. Diyarbakır'dan da milletvekili çıkaracağız. Batının da doğunun da ortak sorunu hukuksuzluk. Belediyeye kayyum atanıyor. Hizmet yapıyor ama ayrımcılık da devam ediyor. Bitlis'in bir ilçesindeydim bir genç yanıma geldi ‘huzur istiyorum' diye ağladı. İnsanlar huzur istiyor” dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zihniyetiniz Batsın: Şortlu Çocuk Tahrik Edermiş!

Sözcü Meral Akşener Tokat Konya İYİ Parti Saygı Öztürk KHK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500