Sinan Çetin Zorla Ellerinden Aldı

Beyoğlu’nda Yönetmen Sinan Çetin’e ait olduğu belirtilen mekanın kiracıları ile tahliye memurları arasında gerginlik yaşandı.

Sinan Çetin Zorla Ellerinden Aldı
Sinan Çetin Zorla Ellerinden Aldı Yaren Yalçın
Bu içerik 980 kez okundu.

Beyoğlu’nda Yönetmen Sinan Çetin’e ait olduğu belirtilen mekanın kiracıları ile tahliye memurları arasında gerginlik yaşandı.

Mekanın tahliye edileceğini öğrenen işletmeci ve çalışanlar kendilerini restorana kilitlediler ve tahliye olması halinde kendilerini yakmakla tehdit ettiler. Polisin ikna çabalarına olumsuz cevap alınınca, şahıslar itfaiye ekiplerinin kapıyı kırmasının ardından gözaltına alındı.

Olay dün akşam saat 17.00 sularında Beyoğlu Mescit Mahallesi General Yazgan Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Yönetmen Sinan Çetin’e ait olduğu belirtilen restoranı 4 yıldır işleten Mehmet Demirağ, bir süre önce ünlü yönetmene borçlandı.  Borcun ödenmemesi üzerine Çetin tahliye davası açtı. Davanın devam ettiği sürede Demirağ ile Çetin arasında bir protokol anlaşması imzalandı.

Demirağ’ın iddiasına göre, restoranın tahliye edilmemesi şartıyla borcunun bir kısmını ödeyerek, bir kısmını da senet yaptı. Bu şekilde anlaşmaya varılmasına rağmen tahliye davası devam ettirildi ve mahkemeden mekanın tahliyesi için karar çıktı.

Mahkeme kararı üzerine restorana gelen tahliye memurları, işletmeciler tarafından protesto edildi. Kararın hukuksuz olduğunu öne sürerek mekanın tahliye edilmesine izin vermediler. İşletmenin ortağı Mustafa ekici ve çalışanlar kendilerini mekana kilitledi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, işyeri çalışanlarını ikna etmeye çalıştı. O esnada içerdekiler üzerlerine tiner dökerek, tahliye kararından vazgeçilmemesi durumunda kendilerini yakacaklarını söyledi.

Polisin ikna çabaları sonuç vermeyince mekanın kapısı itfaiye ekipleri tarafından kırıldı ve şahıslar gözaltına alındı. Gözaltı sırasında polislerle çalışanlar arasında arbede yaşandı. Olayın ardından işyerindeki malzemeler tahliye edildi. 

sinan çetin beyoğlu mescit mahallesi tahliye gerginliği mehmet demirağ mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500