Sınırda Operasyonlar Sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Çukurca’da başlattığı ve aylardır sürdürdüğü operasyonlar yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuk havaya rağmen devam ediyor.

Sınırda Operasyonlar Sürüyor
Sınırda Operasyonlar Sürüyor Yaren Yalçın
Bu içerik 953 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Çukurca’da başlattığı ve aylardır sürdürdüğü operasyonlar yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuk havaya rağmen devam ediyor.

Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunan Çukurca ilçesi kırsalında bulunan Uzundere, Işık, Bılecan, Kazan, Cevizli beldeleri ve stratejik birçok bölgede karadan ve havadan başlatılan ve yaz aylarından beri devam eden operasyonlar dondurucu soğuk havaya rağmen sürüyor. Bordo berelilerin de katıldığı operasyonlarda çok sayıda PKK üyesi etkisiz hale getirilirken, örgüt üyelerinin Kuzey Irak topraklarına kaçmalarının önünün kesilmesi üzerine dağlık alanlardaki mağaralarda kıstırıldığı belirtiliyor. Van ve çevre illerden binlerce araçlık askeri konvoy Çukurca istikametine doğru hareket ederken, sınırda yaz aylarından beridir görev yapan birliklerin ise görevlerinin tamamlanması üzerine Van iline doğru hareket ettikleri belirtildi. Hakkari’deki kar yağışı ve dondurucu soğuk hava nedeniyle vatandaşlar evlerinden dışarı çıkamaz hale gelirken, yüzlerce askeri konvoy ise sinyal bozucu Jammerlar eşliğinde sınıra doğru hareket etti.

Şehirden 7 kilometre mesafede bulunan Depin Polis Kontrol noktasında bekleme yapan yüzlerce askeri konvoy yoldan geçen yolcular tarafından görüntülendi. Araçlarından dışarı çıkan askerler burada mola verirken çevrede ise yoğun güvenlik önlemleri alındı.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

Hamas ve El Fetih Moskova’ya Gidecek

 
Hakkari Çukurca TSK Kuzey Irak Uzundere Kazan PKK Bordo Bereliler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500