'Sivil İmam'dan Flaş Açıklamalar

Akıncı Üssü davasında Kemal Batmaz’ın ardından, kendisi de üste yakalanan Anafartalar Koleji sahibi Hakan Çiçek savunma yaptı. Çiçek, FETÖ’cü olduğu, akrabalarından birinin FETÖ'nün koruması olduğu, 'Kurmay subayların abisi’ ve 'Sivil imam' iddialarını reddetti.

'Sivil İmam'dan Flaş Açıklamalar
'Sivil İmam'dan Flaş Açıklamalar Başak Tatar
Bu içerik 763 kez okundu.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, darbe girişiminin üç numaralı şüphelisi olduğu belirtilen "sivil imam" Kemal Batmaz'ın ardından diğer sivil imam Hakan Çiçek'in savunmasına geçildi.

13 aydır tutuklu olduğu söyleyen Çiçek, akşam 19.30-20.00 arası Akıncı Üssü'ne gittiğini, Ahmet Özçetin’in kendisini aracıyla aldığını ve içeriye girdiklerini anlattı. Çiçek, lojmanlara yakın bir yerde sohbet etmeye başlamışken Özçetin’in telefonunun çaldığını kendisinden uzaklaşarak telefonla görüştüğünü; ‘Siz burada biraz bekleyin, acil bir durum var, biraz oyalanın, benim gidip gelmem lazım’ deyip gittiğini aktardı. Daha sonra nizamiyeye gittiğinde giriş çıkışlar yasak dendiğini; bir süre sonra uçak, helikopter sesi gelmeye başladığını söyledi.

Çiçek savunmasına şu şekilde devam etti: “Gece 12.00 gibi nizamiyeye doğru yürüdüm, halk toplanmıştı, patır patır silah sesi geliyordu. Oradan çıkamayacağımı anlayınca lojman bölgesinde saklandım. Sabah da tel örgülerden atlayarak oradan kaçtım.”

İddialarda bulunan şahsın İlkay Ateş olduğunu öne süren sanık Çiçek, kendisiyle tanışıklığı olmadığını belirtip, “Ben kurmay subayların abisiymişim, ‘delil ne duyumlarım var’ diyor. Böyle bir adam olsaydım çıkardı. Hem benim kardeşim düz bakımcı, cıscıbıldak bir subay. Akıncı Üssü'nde o akşam bir kenara çekilip ‘Ben bu işin içinde değilim’ demiş. Şimdi o da yargılanıyor. Ama suçluysa o da cezasını çeksin” şeklinde konuştu. Akrabalarımdan birisinin FETÖ'nün koruması olmasının çok somut bir iddia olduğunu dile getiren sanık, ‘Hakan Çiçek nüfus kaydına’ girince yedi ceddinin çıktığını kaydetti. Çiçek, “Benim yedi ceddimden biri FETÖ elebaşının korumasını yapıyormuş. Yok öyle bir şey. Böyle bir şey olsa da bu benim açımdan suç mudur?” dedi.

3 çocuğu olduğunu ancak hiçbirini FETÖ okullarında okutmadığını açıklayan Çiçek, FETÖ şirketleriyle de hiçbir ticareti olmadığına; kendisinin serbest bir tüccar olduğuna değindi. Bu ülkenin vatandaşı olmaktan da gurur duyduğunu söyleyip bu ülkenin kendisine verdiği imkânlarla ticaret yaptığını anlattı.

“Okulum gizli FETÖ Okulu olarak yazıldı. Bu adamların hiçbir okullarında bir lira borçları yok. Üç beş işadamı veriyorlar parayı okulculuk yapıyorlar. Benim 24 trilyon kredi borcum var ama gizli FETÖ okuluyum” sözlerini kullandı. Ticaretinin en güzel yıllarını son 10-15 yılda yaptığından bahseden Çiçek, 15 yıldır bu ülkede istikrar gördüğünü; bunun nedeninin de tek parti hükümeti olduğuna tüm gönlüyle inandığını belirtip bu inandığı şeyi yıkmakla yargılandığını ifade etti.

Hakan Çiçek, “Ben önce ikinci imamdım, sonra kurmay imam oldum. Ben hiçbirinin imamı olmadığı ispatla çalışıyorum. Benden FETÖ'cü yaratmaya çalışıyorlar hepsi iftira. Ben tüccarım bu adamlarla hiçbir bağım yok. Ne 1 TL himmet vermişim ne de başka bir şey. Ben FETÖ değilim. Evde bir tek kitabı yok. Ben vakıf değilim kavun değil ki bir tarafını koklamayayım da öğrenci seçeyim. Devlet bu insanlara görev vermiş ben bu insanların ne olduğunu nasıl bileyim?” sözleriyle savunmasını tamamladı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

fetö akıncı üssü hakan çiçek sivil imam savunma açıklama dava 15 temmuz darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500