''Siz Ne İsterseniz Ben Onu Yaparım''

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, istifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı konuşmayı kaleme aldı.

''Siz Ne İsterseniz Ben Onu Yaparım''
''Siz Ne İsterseniz Ben Onu Yaparım'' Ecem Şenol
Bu içerik 790 kez okundu.

Selvi’nin iddiasına göre Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a "Sayın Cumhurbaşkanım, siz ne isterseniz ben onu yaparım. Ankara'yı kaybetmeyelim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek 5 Ekim Perşembe akşamı 1 saat 45 dakika süren bir görüşme yapmıştı. Erdoğan, kendisinin bu şekilde çekilmesinin doğru olmayan Gökçek'e, bu işi fazla uzatma, istifa et dediğini aktaran Selvi, Gökçek’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dün bir görüşme daha yaptığını kaydetti.

İstanbul'dan Ankara'ya dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Esenboğa Havaalanı'nda karşılayıp ayaküstü konuşan Gökçek’le Erdoğan arasında, soğuk bir görüşme olmadığını aktaran Selvi, Erdoğan’ın elini tuttuğu Gökçek'le ayaküstü sohbet ettiğini belirtti.

Ancak bunun Gökçek’in Ankara’da devam edeceği anlamına gelmediğini belirten Selvi, Erdoğan ile Gökçek arasında yaşanan diyalogda, Gökçek’in Erdoğan’a, ‘’siz ne isterseniz ben onu yaparım. Ankara'yı kaybetmeyelim.’’ Dediğini ve Erdoğan’ın da her zaman görüşebilecekleri yanıtını verdiğini ifade etti.

Gökçek, direnme kararını sürdürseydi bu görüşme ve arkasından gelen diyaloğun yaşanmayacağını ifade eden Selvi, ancak istifa kararının almasıyla birlikte iklimin yumuşadığını dile getirdi.

 

 

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

10 Çalışandan Biri Mobbinge Uğruyor

 

 

 

Abdülkadir Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan Melih Gökçek Konuşma İstifa Kararı Sohbet Ankara Esenboğa Havaalanı Diyalog
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500