Skandal Kitap Toplatıldı

İlkokul 2. ve 3. sınıf çocukları için piyasaya sürülen ‘Kahkaha Gülleri’ isimli masal kitabında yer alan skandal ifadeler okuyan herkesin kanını dondurmuştu. Sosyal medyada büyük tepkilere neden olan kitap hakkında toplatılma kararı alındı.

Skandal Kitap Toplatıldı
Skandal Kitap Toplatıldı Meltem Yüksel
Bu içerik 1117 kez okundu.

‘Kahkaha Gülleri’ isimli masal kitabının sosyal medyada paylaşılan bir sayfasında, başı kesilen bir çocuğun kazanda pişirilmesinin ardından bu görüntüyü gören kız çocuğunun hikayesi anlatılıyor. Kitapta "Ağabeyinin eti asla ağzına değmesin, Kemiklerinin hepsini topla gül ağacının dibine göm" gibi ifadelerin yer alması okuyan herkesi şok etkisinde bırakmıştı.

Masal kitabında skandal ifadelere yer veren yayınevi gelen tepkiler üzerine kitabı toplatma kararı aldı. Yayınevi tarafından yapılan açıklamada, “Kahkaha Gülleri' isimli kitap 2009 yılında yayınlanmış ve yayın kurulumuzca çocuklarımıza uygun olmadığı fark edilir edilmez derhal yayından kaldırılmış, piyasaya verilmiş olanlar toplatılırmıştır. Söz konusu yayın nedeniyle kamuoyundan özür dileriz" ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Kahkaha Gülleri Kitap Masal Kitabı Çocuk Masal Sosyal Medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500