Sosyal Medya Devi Kapanıyor

Popüler mikroblog sitesi Twitter, saniyelik videolar çekerek bunları paylaşma olanağı sağlayan Vine'ı kapatacaklarını duyurdu.

Sosyal Medya Devi Kapanıyor
Sosyal Medya Devi Kapanıyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 5412 kez okundu.

Popüler mikroblog sitesi Twitter, saniyelik videolar çekerek bunları paylaşma olanağı sağlayan Vine'ı kapatacaklarını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, site bir anda kapatılmayıp kapanma süresi uzatılacak. Websitesi ve mobil uygulamalara erişebilecek olan kullanıcılara istedikleri videoları indirme imkanı sağlanacak.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Aplikasyon, web sitesi veya yüklediğiniz Vine'lar bugün hiçbir yere gitmeyecek. Onlara kıymet veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde gerçekleştireceğiz. Vine'larınızı istediğiniz zaman indirebileceksiniz. Siteyi kapatmayacağız çünkü şu ana kadar çekilen tüm Vine'lara ulaşılabilmesinin mühim olduğu kanaatindeyiz. Site ya da aplikasyonda herhangi bir değişikliğe gidilmeden önce mutlaka haberdar edileceksiniz."

Twitter'ın son zamanlarda Vine gibi önceden çekilen videoların paylaşıldığı platformlar yerine Periscope ve çeşitli canlı yayınlara ağırlık verdiği biliniyor. Hatta Bloomberg, NFL gibi dünya devi medya şirketleri de canlı yayınlara yöneliyor. 

Twitter Vine'ın kapatılma sebebini kesin olarak açıklamasa da son günlerde yapılan açıklamada yaz döneminde işletmenin cirosunda yalnızca yüzde 9 oranında artış görüldüğü ve gelirlerin 616 milyon dolar olduğu belirtildi. Bu senenin ilkbahar aylarında ciroda yüzde 20’lik bir artış fark edilmiş, geçen yıl ise artış yüzde 58‘ler civarında gerçekleşmişti. Son dönemde büyümenin bir sosyal medya kuruluşu için beklenenin altında kaldığı aşikardı. 

 

"BİR IŞIK BIRAKIN"

Vine resmi Twitter hesabından paylaşığı son mesajda "Bir ışık bırakın" notunu düştü. 

 

twitter vine sosyal medya bloomberg nfl aplikasyon uygulama google play android iphone periscope
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500