Star Gazetesi'nden Necip Fazıl Ayıbı

Star gazetesinin geçtiğimiz akşam düzenlediği ‘Necip Fazıl Ödülleri’nde skandal bir olay yaşandı. Gazetenin manşetinde ‘Üstad’a Saygı Gecesi’ duyurusuna Abdürrahim Karakoç'a ait olan sözlerin Necip Fazıl'a aitmiş gibi duyuruldu.

Star Gazetesi'nden Necip Fazıl Ayıbı
Star Gazetesi'nden Necip Fazıl Ayıbı Meltem Yüksel
Bu içerik 547 kez okundu.

Star gazetesinin 4 yıldır düzenlediği ‘Necip Fazıl Ödülleri​ Gecesi’ bu yıl da yine tartışmalara yol açtı.

2015 yılında Star Gazetesi​'nin​​ düzenle​diği ‘Necip Fazıl Ödülleri​’​ ​gecesine ​katılan ​Cumhurbaşkanı ​Erdoğan'ın,​ ödül gecesinde​​ okuduğu ve ‘Ne diyor Üstat’ diyerek Necip Fazıl'a aitmiş gibi sunduğu ‘Bir namazım bir dua​m​ bir de eski seccadem. Hepsi hepsi bu kadar​,​ işte benim sermayem​’ sözlerinin Necip Fazıl'a ait olmadığı ortaya çıkmıştı. Ödül, jüri tercihleri ve ödüle layık görülen isimleriyle de tartışmalara neden olmuştu.

Gecenin bu yılki gündeme gelen ilk skandalı ise bugün yayımlanan Star'ın manşetindeki ‘Üstad’a Saygı Gecesi’ duyurusuna Abdürrahim Karakoç'a ait olan sözlerin Necip Fazıl'a aitmiş gibi gösterilmesi oldu.

Gecenin ilanında “Ya İslam’la yükselir, ya inkarla çürürsün, bu yol mezarda bitmiyor, gittiğinde görürsün.” sözünün Necip Fazıl'a aitmiş gibi yazılmasına sosyal medyada eleştiriler gelirken, Necip Fazıl'ın torunu Şeyma Kısakürek de gelen tepkileri Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Necip Fazıl Kısakürek Twitter Necip Fazıl Ödülleri Üstad’a Saygı Gecesi Star Gazetesi Şeyma Kısakürek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500