Star Gazetesinin Tweetine Suç Duyurusu

Dün görülen Cumhuriyet Gazetesi davasının sonucu açıklanmamışken AKP hükümetine yakınlığı ile bilenen Star Gazetesi sosyal medya hesabı üzerinden attığı tweet ile tepkileri üzerine çekti.

Star Gazetesinin Tweetine Suç Duyurusu
Star Gazetesinin Tweetine Suç Duyurusu Meltem Yüksel
Bu içerik 1067 kez okundu.

Dün görülen Cumhuriyet Gazetesi davasında duruşma savcısı, tutuklu sanıklar; Kadri Gürsel, Ahmet Şık, Akın Atalay, Murat Sabuncu, Emre İper ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun, mevcut delil durumunu gerekçe göstererek tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Star gazetesi haberi Twitter hesabından "Cumhuriyet Gazetesi davasında, 6 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi" başlığı attı ve gelen tepkiler üzerine kaldırdı.

Olayın ardından duruşma sırasında Star gazetesinin tweetini görmek isteyen hakim, haberi okuduktan sonra duruşma salonunda tartışma çıktı. Mahkeme Başkanı konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Mahkeme heyeti, Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Akın Atalay, Emre İper ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluk hallerinin devamına karar verirken Kadri Gürsel için ise tahliye kararı verdi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

AKP'li Başkan İçki İçtiği İçin Görevden Alındı

Kadri Gürsel Cumhuriyet Cumhuriyet Davası Ahmet Şık Murat Sabuncu Akın Atalay Emre İper Ahmet Kemal Aydoğdu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500