Star'dan Ayrılan Oflaz İlk Kez Konuştu

Star gazetesinden sansür gerekçesiyle ayrılan Lütfü Oflaz, 12 Eylül'den sonra Dilipak ve Özkan'la bir araya gelip 'Ortaklaşa' isimli dergi çıkardıklarını ve insan hakları kampanyasını ilk kendisinin başlattığını Sözcü gazetesine anlattı.

Star'dan Ayrılan Oflaz İlk Kez Konuştu
Star'dan Ayrılan Oflaz İlk Kez Konuştu Ecem Şenol
Bu içerik 704 kez okundu.

Oflaz, AK Parti'nin 'Adalet Yürüyüşü' ve adaletle ilgili anket yaptırdığını söyleyip anketin sonuçlarını da paylaştı. Son yazısını yayınlamayan Star gazetesinden ayrılan Lütfü Oflaz, Sözcü'den Özlem Gürses'in sorularını içtenlikle yanıtladı.

Özlem Gürses’in sorduğu hem Leman'da hem Vakit'te yazmasıyla alakalı olarak nasıl iki tarafında da sevgisini kazandığı sorusuna kendisi için yazdığı gazetenin yayın politikasının önemli olmadığını belirterek yanıtladı. Oflaz kendisinin tek şartının özgürce yazmak olduğunu ve kendisine bu sözü veriyorlarsa yazdığını dile getirdi. Dolayısıyla en radikal sağdan en radikal sola her gazetede yazabileceğini belirten Oflaz, 12 Eylül'den sonra ilk insan hakları kampanyasını başlatan kişi olduğunu ve örgütlenmede sosyalistlerin, İslamcıların, ülkücülerin, 12 Eylül rejimine karşı mücadele edeceklerini ve bu örgütlenmenin kendi öncülüğünde sürdürüldüğünü ifade etti.

Gizli bir toplantı yaptıklarını ve toplantıya katılanlardan birinin Abdurrahman Dilipak, bir diğerinin Abdülkadir Özkan olduğunu belirten Oflaz, şu anda Milli Gazete'nin yazarı ve Erbakan'ın eski basın danışmanıyla 'Ortaklaşa' isminde bir dergi de çıkardıklarını dile getirdi.

AK Parti’nin bir anket yaptırdığını hem bu yürüyüşle ilgili, hem de 'Adaletsizlikle ilgili ne düşünüyorsunuz?' diye sorduğunu ve yüzde 80'e yakının AK Parti tabanının adaletsizlikten, hukuksuzluktan, haksızlıktan yakındığı ortaya çıktığını dile getiren Oflaz, yalnız, bu tabanın güveneceği insanları aradığını ve bu tabanın "Şimdi bana haksızlık diyorsunuz, hukuksuzluk diyorsunuz, zulüm var diyorsunuz ama bunu güvendiğim insanların anlatması lazım" dediğini aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tolga Özkalfa Baskılara Dayanamadı

Lütfü Oflaz Star Gazetesi Leman Açıklama 12 Eylül Taraf Darbe Adalet AKP Adalet Yürüyüşü Anket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500