Suada'yı İsteyen Osmanoğlu'na Yanıt Gecikmedi

Son zamanlarda ortaya çıkan II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu'nun Galatasaray Adası üzerinde hak iddia etmesinin ardından sarı-kırmızılı camiadan yanıt gecikmedi.

Suada'yı İsteyen Osmanoğlu'na Yanıt Gecikmedi
Suada'yı İsteyen Osmanoğlu'na Yanıt Gecikmedi Tuğba Önkibar
Bu içerik 1184 kez okundu.

Son zamanlarda ortaya çıkan II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu'nun Galatasaray Adası üzerinde hak iddia etmesinin ardından sarı-kırmızılı camiadan yanıt gecikmedi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan yönetici Ural Aküzüm, taraftarı ve camiayı sevindirecek açıklamalarda bulundu:

“Spekülasyona lüzum yok. Galatasaray Adası 60 senelik tapulu malımızdır ve bize aittir. Sultan Abdülaziz tarafından 1872 senesinde Başmimar Sarkis Balyan'a mülkiyet olarak devrediliyor ve kendisinin de bu adanın üzerine bir köşk inşa ettiğini biliyoruz. Hatta dünyada ismini duyurmuş ünlü ressam Ayvazovski, 1874 senesinde burada konaklıyor ve Osmanlı için resimler yapıyor. 1. Dünya Savaşı sonrasında Şirket-i Hayriye vapur işletmesine kiraya verilerek ve kömür deposu şeklinde kullanılmış. Adanın tapusunu 1957 senesinde o dönemki başkanımız Sadık Giz, 150 bin liralık bir ücret ödeyip, kulübümüz namına devralmıştır. Bu, bir gayrimenkul satışıdır. Galatasaray Adası 60 senedir tapu sicil kayıtlarına göre Galatasaray Spor Kulübü'nündür. 5 Temmuz 1957 tarihinde adanın tapusu Galatasaray Spor Kulübü üzerine çıkarılıyor.”

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cumhurbaşkanı'ndan Merkel'e İnce Ayar

Suada Galatasaray Adası 2. Abdülhamit Nilhan Osmanoğlu Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500