“Suçumu Biliyorum”

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanana Atilla Taş cezaevinden mesaj yolladı.

“Suçumu Biliyorum”
“Suçumu Biliyorum” Yaren Yalçın
Bu içerik 1451 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Atilla Taş cezaevinden mesaj yolladı.

Hükümeti eleştiren mesajlarıyla dikkat çeken Atilla Taş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan gazeteci Murat Aksoy FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı. Silivri Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Taş ve Aksoy’u CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Cezaevleri Komisyonu Sözcüsü Veli Ağbaba ziyaret etti.

FETÖ ile bağlantısı olmakla suçlanan Atilla Taş, “Öyle ya da böyle bir gün Erdoğan gidecek ama ülkeye adalet her zaman lazım. Enes Kanter gazeteye gelmişti. Beni aradılar, ‘sana forma hediye etmek istiyor’ dediler. Fotoğraf çektirdim, onu kanıt olarak gösteriyorlar. Beni tutuklayarak gözdağı verdiler. Param pulum yoktu, gazeteden teklif geldi. Magazin ağırlıklı olacak dediler. Gazeteye gitmiyordum, yazıyı yazıp e-posta olarak gönderiyordum.

Böyle bir suçlamayla buraya geleceğimi düşünmezdim. Hiçbir suçum yok. Polis beni en öne koydu, fotoğrafımı çektiler. Atatürkçü diyerek suçlasalar anlayabilirdim. ‘Atilla Taş firari’ diye haber duydum. Ben o sırada Çeşme’de tatildeydim. Video çekip yolladım, ‘Kaçan da, kaçtı diyen de şerefsizdir’ dedim. Gemlik yakınlarında bir tweet daha attım; ‘Arkadaşlar yol çıktım, sabah İstanbul’da olurum. Bende kaçak göçek yok, emniyete kendim gideceğim’ dedim. Bu twetten 10 dakika sonra motorlu polis önümü kesti. Teslim olmamı istemediler, o şekilde tutuklamak daha zor olacaktı.

Ben Erdoğan’ı eleştirerek FETÖ’ye yardım ediyormuşum. Apaçık, hükümeti eleştirirseniz terör örgütünü desteklemiş olursunuz diyorlar. Benim üzerimden aba altından sopa gösteriyorlar. Hedefte hükümeti eleştiren herkes var.

Benim ülkeye en ufak bir ihanetimi göstersinler, işi savcıya polise bırakmam kendimi vururum. Bütün bunlar öfke ve gözdağı operasyonu. Bütün suçum hükümeti eleştirip doğruları söylemek. Demek ki birilerinin canını çok sıkmışım. Alnım açık, başım dik, vicdanım rahat. Tek suçum hükümeti eleştirmek. Yılmayacağım” ifadelerini kullandı.

İşsiz kaldığı dönemde Yeni Hayat ve Millet gazetelerinde mecburen yazdığını belirten Murat Aksoy da “Birçok gazeteye gittim; Cumhuriyet’e, Hürriyet’e ama iş vermediler. 2014 Şubat-Eylül arasında T24’te ücret almadan yazdım. Teklif geldi ben de yazdım. Bu yazılar sebebiyle suçlanıyorum. Yazılar tamamen eleştiri; ‘AKP kendi devletini kuruyor’, ‘Erdoğan’ın 2. Kurucu Babalık Hayali’, ‘Sivil itaatsizlik’ gibi yazılar. Eleştirdiğimiz için bize ceza verildi.

Benim cemaatle uzaktan yakından bir alakam olmadığını herkes tarafından biliniyor. Şu anki bakanlar beni yakından tanır. İki şey istedim, birincisi daha çok demokrasi daha çok özgürlük. İkincisi de çocuklarım namerde muhtaç olmasın” dedi.

atilla taş fetö murat aksoy silivri cezaevi chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500