Suikast Timi Nerede Yargılanacak

15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu, 44’ü tutuklu, üçü firar 47 sanığın yargılanacağı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonu duruşma salonuna çevrildi..

Suikast Timi Nerede Yargılanacak
Suikast Timi Nerede Yargılanacak Derya Kaya
Bu içerik 1587 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu, 44’ü tutuklu, üçü firar 47 sanığın yargılanacağı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonu duruşma salonuna çevrildi.

SALONA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KONTROLLÜ OLACAK
20 Şubat’ta başlayacak FETÖ/PDY duruşması için hazırlanan MUTSO salonunda mahkeme heyetinin, sanıkların, avukatların ve izleyicilerin oturacağı alan belirlenerek 20 Şubat’a hazır hale getirildi. Salonda incelemelerde bulunan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, “Davanın ehemmiyeti gereği, biz salona giriş çıkışı kontrollü olarak gerçekleştirmek arzusundayız. Bu kapsamda duruşmaları takip edecek basın mensubu arkadaşlarımızın da 10 Şubat tarihine kadar 2. Ağır Ceza Mahkemesine basın kartları ile birlikte yazılı olarak müracaat etmelerini istiyoruz. İlimizde inşallah sağ salim bu yargılamayı yapacağız. Devletimiz büyük, bunun da üstesinden gelir. Davanın ağırlığına uygun salon hazırladık. Bu konuda gerçekten de Ticaret Odası Başkanı salonu bize tahsis ederek bir incelik gösterdi” dedi.

“ÖZGÜL AĞIRLIĞI BAKIMINDAN BUNDAN DAHA BÜYÜK BİR DOSYA YOK"
Sanık sayısında bir değişiklik olup olmadığı sorulan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Topuz, “Bir değişiklik yok. Biliyorsunuz iddianamemizde 47 kişi şüpheliydi. Üçü firari 44 sanık hakkında kovuşturma başladı. Ziyadesi ile güvenlik tedbiri alınacak. Çünkü belki 15 Temmuz süreci ile ilgili olarak bundan daha büyük davalar vardı. Örneğin akıncılar ile ilgili. Ama özgül ağırlığı bundan daha ağır olan dava yoktu. Malumunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın taraf olduğu aşağı yukarı tek dosya sanırım. Bunun ağırlığına uygun çalışmalarımız da o yönde yürüyor dikkat ettiyseniz” dedi.

SALONU AÇIK CEZA VE İNFAZ KURUMU PERSONELİ HAZIRLADI
Salonun hazırlanması ile ilgili bilgi veren Başsavcı Topuz, “Açık Ceza İnfaz Kurumumuz var. Oradaki personelim bu mefruşatın hepsini onlar hazırladı. Onlar ile birlikte burayı planladık” dedi.
 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ
Yeğen Öcalan Hakkında Yakalama Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Darbe Girişimi Cumhurbaşkanına Suikast Timi Muğla Ticaret ve Sanayi Odası FETÖ Fethullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500