Süleymancıların Yurdunda Cinsel İstismar

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, Süleymancılara ait olduğu bilinen Hayrünnisa Gölbaşı Çocuk Yurdu'nda kalan iki çocuk cinsel istismara maruz kaldı.

Süleymancıların Yurdunda Cinsel İstismar
Süleymancıların Yurdunda Cinsel İstismar Ecem Şenol
Bu içerik 796 kez okundu.

Müdür hakkında, iki çocuğa porno film izlettiği ve dokunma yoluyla cinsel istismara zorladığı öne sürülerek soruşturma açılırken, 10 ve 11 yaşındaki iki çocuğa cinsel istismarda bulunan yurdun müdürü İ.T., yapılan ilk tahkikat sonrası tutuklandı. Cinsel istismara maruz bırakılan çocuklar ise tedavi amacıyla Malatya'ya götürüldü.

İstismar ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, tarikat yurtlarının cinsel sapıklığın rutine dönüştüğü yerler hâline geldiğini söyleyerek, AKP'nin büyütüp beslediği ve çocukları bilinçli bir biçimde teslim ettiği tarikat yurtlarının, cinsel sapıklığın rutine döndüğü yerler haline geldiğini ifade etti. Çocukları tarikatlara teslim eden AKP’nin, FETÖ'den boşalan yerleri başka cemaat ve tarikatlarla doldurduğunu ve bunun bedelini ise çocukların en ağır şekilde ödediğini kaydeden Yarkadaş, bunun kaçıncı ve bitmek bilmeyen taciz olduğunu sordu. AKP’nin yurt yapmadığını ve çocukları bu denetimsiz tarikat cemaat kurslarına mahkum ettiğini belirten Yarkadaş, bedelini ise çok ama çok ağır ödendiğini ifade etti.

Bu tacizin de peşini bırakmayacak ve üstünün örtülmesine izin vermeyeceklerini belirten Yarkadaş, ailelere de çağrıda bulundu.

Adana'nın Aladağ ilçesinde, yine Süleymancılara ait tarikat yurdunda yangın çıkmış, 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili sanıklara "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçlarından 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 30 Mayıs'ta görülen ilk duruşmasında 7 sanığın tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında yurt müdürü Cumali Genç, yurt çalışanı Mahmut Deniz, Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı İsmail Uğur ile dernek yöneticileri Ramazan Keleş, Ramazan Dede, Mustafa Öztaş, Mahir Kılınç tutuklandı. Sanıkların bazıları ara kararla tahliye edilip, itiraz üzerine tekrar tutuklanmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

HDP’den ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’

 

Süleymancılar Yurt Cinsel Saldırı İstismar Suç Barış Yarkadaş Açıklama Adıyaman Tarikat CHP Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500