Sultanahmet'e Vaiz Olmak İsterken Görmez'in Engeline Takılmış

Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, Diyanet İşleri Başkanlığı'na veda ettikten sonra Mehmet Görmez hakkında sosyal medyada ağır konuşan Cübbeli Ahmet Hoca hakkında bir yazı kaleme aldı.

Sultanahmet'e Vaiz Olmak İsterken Görmez'in Engeline Takılmış
Sultanahmet'e Vaiz Olmak İsterken Görmez'in Engeline Takılmış Başak Tatar
Bu içerik 911 kez okundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, köşesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan ayrılan Mehmet Görmez'in vedasını ve ‘Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sözlerine yer verdi.

"Bu kafanın Diyanet'e sızmasını, Sultanahmet'te kürsüye çıkmasını engellemek bile tek başına FETÖ'yle mücadelede esaslı bir yararlılık beratı kazandırmaz mı Görmez'e?" ifadelerini kullanan Beki, bir ara, Cübbeli'nin Sultanahmet'e vaiz olmak istediği ama Görmez Hoca engelini aşamadığı bilgisinin kulağına geldiğinden bahsetti. Niye zıvanadan çıktığını açıkladığını söyleyen yazar, Diyanet'i kendisinden korudu diye öfkesini dizginleyemiyor olabileceği ihtimalini belirtti.

15 Temmuz gecesi minarelerden okuttuğu salalarla direnişin maneviyatını Cübbeli’nin yükselttiğinin zannedildiğini ancak Görmez Hoca'nın, vatan sevgisine dil uzattığını iddia etti; hainlikle suçladığı yetmezmiş gibi imanını, itikadını da sorguladığını dile getirdi. Baki son olarak, “Giderayak üzülmüş müdür Görmez? Hiç sanmam. Bilakis, doğruluğunun ispatı, onaylanması olarak almıştır” sözlerine yer verdi.

Ünlü, Görmez'in görevi bıraktığını açıkladıktan sonra Twitter'dan "Diyanet'e Görmez'den tehlikelisi gelmemiştir diye düşünüyorum. Rabbim, vatana millete bağlı ve Ehli Sünnete sadık hayırlı bir reis nasip eylesin. Âmin" ifadelerini kullanmıştı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ali Sami Yen Mezarı Başında Anıldı

 

cübbeli ahmet hoca mehmet görmez diyanet akif beki hürriyet yazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500