Suriye Ordusu Afrin İçin Hazırlanıyor

Suriye medyasında TSK ve ÖSO'nun düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı sürerken önemli bir son dakika iddiası ortaya atıldı. Söz konusu haberde, Suriye ordusundan öncü bir ekibin Afrin'e girdiği, YPG ve PYD'ye verilecek olası bir destek için bölgeye giriş hazırlığı yaptığı öne sürüldü.

Suriye Ordusu Afrin İçin Hazırlanıyor
Suriye Ordusu Afrin İçin Hazırlanıyor Meltem Yüksel
Bu içerik 1342 kez okundu.

Lübnan merkezli Al Mayadeen televizyonunda yer alan habere göre, rejim güçlerine bağlı öncü bir ekibin gözlemlerde bulunmak için terör örgütü YPG/PYD kontrolünde bulunan Afrin’e girdiği iddia edildi.

Bölgede bulunan yetkililere ve kendi muhabirlerine dayandırılan haberde Suriye ordusunun gerekli hazırlıklar tamamlandığında Afrin’e YPG’ye destek vermek için asker yığmaya başlayacağı da öne sürüldü.

Oysa geçtiğimiz hafta rejim yetkililerinin YPG’li teröristlerle Afrin’de olası bir askeri işbirliği için temas halinde olduğu fakat anlaşmaya varamadıkları belirtilmişti. Suriye ordusunun Afrin’e yerleşme ihtimali, YPG/PYD terör örgütüne karşı düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın, Suriye ile yapılan bir savaşa dönebileceği anlamına da geliyor.

Al Mayadeen’in haberine göre, Esad güçleri YPG’ye destek vermek için Afrin’e girdiği takdirde ön cephelere yerleşecek ve sıcak çatışmalarda rol alacak.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İşte CHP’nin Yeni MYK’sı

 

Suriye Afrin TSK ÖSO YPG PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500