Suriyelilere Çalışma İzni Verebiliriz

İstanbul İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Memişoğlu, Suriyeli hekim ve sağlık çalışanlarına kanıtlamaları durumunda çalışma izni verilebileceğini söyledi.

Suriyelilere Çalışma İzni Verebiliriz
Suriyelilere Çalışma İzni Verebiliriz Tuğba Önkibar
Bu içerik 1148 kez okundu.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlık hizmetlerine ilişkin planlama ve öngörülerin masaya yatırıldığı tanışma toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aile hekimliğini topluma yön verecek bir biçimde tanıtılması konusunda destek bekleyen Doç. Dr. Kemal Memişoğlu “Hekimlerimizi motive etmemiz gerek. Özellikle de 112 Acil Servis ambulanslarının trafikte sorun yaşamamaları için desteklerinizi bekliyorum” şeklinde konuştu. 2017 yılı sonu, 2018 başında faaliyete başlayacak önemli hastane inşaatının devam ettiğini vurgulayan Memişoğlu; “Şimdilik İstanbul’da 10 bin kişiye düşen yatak oranı 23 civarında. Bu sayıyı biraz daha artırmamız gerekiyor” dedi.    

ÇALIŞMA İZNİ VERİLEBİLİR

Suriyeli sığınmacılara da değinen Doç.Dr: Kemal Memişoğlu; “Ülkemiz 3 milyondan fazla mülteciyi ağırlıyor. Geçici bir kimlik belgesine sahip olan tüm Suriyelilere kendi sosyal güvencemizdekiler gibi sağlık hizmeti sunuyoruz. Sığınmacı olup da hekim olan ve bunu kanıtlamış sağlık çalışanlarına da çalışma izni verebilir durumdayız. Bunun yanısıra askeri hastanelerde de eski ekip görevinin başında” diye konuştu. 

suriye mülteci çalışma izni hekim sağlık çalışanı kemal memişoğlu gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500