Susam Sokağı'nda 'Eşcinsel' Tartışması

Büyük küçük herkesin severek izlediği ‘Susam Sokağı’’nın eski yazarlarından biri, dizinin ana karakterlerinden Bert ve Ernie’nin eşcinsel olduğunu öne sürmüş fakat prodüktörler tarafından bu iddia reddedildi.

Susam Sokağı'nda 'Eşcinsel' Tartışması
Susam Sokağı'nda 'Eşcinsel' Tartışması Meltem Yüksel
Bu içerik 370 kez okundu.

Büyük küçük herkesin bir dönem severek izlediği ‘Susam Sokağı’’nın eski yazarlarından biri, dizinin ana karakterlerinden Bert ve Ernie’nin eşcinsel olduğunu öne sürmüştü. Hatta bunun üzerine ikilinin evlenmesi için İnternette imza kampanyası başlatılmıştı.

Dizinin yaratıcıları ise bu iddiaları reddederek Bert ve Ernie'nin 'birbirleri ile yakın arkadaş olan kuklalar' olduklarını ve herhangi bir cinsel eğilimleri olmadığını açıkladı. O dönem film editörü Arnold Glassman ile çıkan eski yazarlardan Mark Salzman, Bert ve Ernie sorusu üzerine "Benim gözümde onlar hep bir çiftti. Bunları bağlamsallaştırmanın başka bir yolu yoktu. İlişkimizde de ben daha Bert Arnold ise daha çok Ernie'ydi" demişti.

Fakat Salı günü Susam Sokağı'nın yapım şirketi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında "Bert ve Ernie çok yakın iki arkadaş. İkisi, farklılıklarına rağmen iki kişinin iyi arkadaş olabileceklerini insanlara öğretmek için yaratıldılar" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Susam Sokağı Susam Sokağı Bert Susam Sokağı Ernie Eşcinsel Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500