''Talimatların Tamamını Gülen Verdi''

Fethullah Gülen’in iadesi için ABD’ye giden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ önemli açıklamalarda bulundu.

''Talimatların Tamamını Gülen Verdi''
''Talimatların Tamamını Gülen Verdi'' Derya Kaya
Bu içerik 934 kez okundu.

Fethullah Gülen’in iadesi için ABD’ye giden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ önemli açıklamalarda bulundu.

Fethullahçı Terör örgütü ele başının iadesine ilişkin hazırlanan dosyalar ile Amerika’ya giden ve ABD’de Adalet Bakanı Loretta Lynch ile görüşmelerde bulunan Bakan Bozdağ sürece saygılı olduklarını, iki ülke arasındaki anlaşmanın yürütülerek sürecin işlemesini ve ivme kazanmasını, Türkiye’nin hassasiyetlerini ABD’nin anlamasını beklediklerini söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD’li mevkidaşı ile yaptığı görüşmede FETÖ liderinin geçici tutuklanma talebine ilişkin gönderilen dosyadaki delillerde talimatların tamamının Fethullah Gülen tarafından verildiğinin çok net bir şekilde teyit edildiğinin, bu nedenle örgüt liderinin tutuklanması talebinin yinelendiğinin altını çizdi.

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ve Bakan Bozdağ yaptıkları görüşmede suçluların iadesine ilişkin iki ülke arasındaki anlaşma başta olmak üzere, terörle mücadelede iş birliği konularını ele aldılar.

Adalet Bakanı Bozdağ, ABD’li Adalet Bakanı’na 1874 tarihine ait Osmanlı Devleti ile ABD arasındaki suçluların iadesine ilişkin anlaşmanın tablosunu hediye etti. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ FETÖ Fethullah Gülen'in iadesi suçluların iadesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500