Tank Palet Fabrikasının Satışına Danıştay'dan İtiraz

Sakarya Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilme kararı kamuoyunda tepkiyle karşılanmaya devam ederken, konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Tank Palet Fabrikasının Satışına Danıştay'dan İtiraz
Tank Palet Fabrikasının Satışına Danıştay'dan İtiraz Meltem Yüksel
Bu içerik 659 kez okundu.

Halkın Kurtuluş Partisi'nin (HKP), Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesinin iptaline yönelik açtığı davada, Danıştay'dan çok konuşulacak bir karar çıktı. Danıştay savcısı, özelleştirme işleminin iptali yönünde bir mütalaa verirken, yapılan özelleştirmenin "verimliliği" artırmayacağını vurguladı.

Mütalaada, özelleştirme kararının Savunma Sanayi Güvenliği Yasası'na aykırı olduğu ifade edilirken, "MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren 1. Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirme kapsam ve programına alınması yolundaki Karar’ın 5202 sayılı Kanun’a ve kamu yararına aykırılığı yönünde de iptaline karar verilmesi gerektiği düşünülmektedir" diye de belirtildi.

Öte yandan, konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan HKP, "AKP’nin ve kaçak Saray’ın zulüm, baskı, kanunsuzluk iktidarında kamunun, halkın, vatanın çıkarını savunan, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkan hukuk insanlarının hâlâ kalabilmiş olması bizleri sevindiriyor" diye belirtti.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Samsun’da 100. Yıl Coşkusu

Tank Palet Fabrikası Tank Palet Sakarya Danıştay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”