istanbul escort

Tank Palet Yandaşa mı Satılıyor?

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, ani bir kararla satışa çıkarılan TSK'ya ait Sakarya’daki tank palet fabrikasının özelleştirilme işlemini Meclis’e taşıdı.

Tank Palet Yandaşa mı Satılıyor?
Tank Palet Yandaşa mı Satılıyor? Meltem Yüksel
Bu içerik 478 kez okundu.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, ani bir kararla satışa çıkarılan ve kamuoyundan büyük tepki alan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Sakarya’daki tank palet fabrikasının özelleştirilme işlemini Meclis’e taşıdı.

Fabrikanın Fırtına obüsleri ve tank paleti üretme konusunda hiçbir tecrübesi olmayan yandaş bir firma ve onun Katarlı ortağına verileceği yönünde kuvvetli iddialar oluştuğunu belirten Şevkin, bunların doğru olup olmadığını Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yanıtlamasını istedi.

CHP Şevkin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yazılı olarak yanıtlandırılması istemiyle TBMM'ye sunduğu önergede, özelleştirmelerin Türkiye ekonomisine büyük darbe vurmaya devam ettiğini bildirdi. Özelleştirilmesi düşünülen askeri fabrikanın 50 yılda oluşan savunma sanayi tecrübesiyle ülke savunması açısından en stratejik fabrikalarından biri olduğunu belirten Şevkin, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta olmak üzere her fırsatta ‘yerli ve milli' vurgusu yapan kabine üyeleri, bu özelleştirme girişimi nedeniyle samimiyetten uzak bir görüntü sergilemektedir” dedi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLKA OKUYUNUZ

AKP’nin ‘Yeliz’inden Skandal Paylaşım

CHP Müzeyyen Şevkin Sakarya TSK Tank Palet Tank Palet Fabrikası Adana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu