Tarihi Yürüyüşte AKP'li İsimler

'Adalet Yürüyüşü'ne eski AKP'li milletvekili, kurucu üye gibi bazı isimlerin katılması dikkati çekti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasına tepki için yollara düştü.

Tarihi Yürüyüşte AKP'li İsimler
Tarihi Yürüyüşte AKP'li İsimler Ecem Şenol
Bu içerik 1304 kez okundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde başlayan 'Adalet Yürüyüşü' Ankara'dan İstanbul'a ikinci gününde de devam ederken, ilk kat edilen 22 kilometrenin ardından Güvenpark'tan yola çıkan adalet korteji 75. Yıl Hipodromu yakınlarında mola verdi. Yürüyüşün bugün de yaklaşık 20 kilometre ile Kazan ilçesine kadar süreceği ve ikinci gün yürüyüşünün başında Bahçeli'ye cevap veren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sürpriz isimlerin de destek verdiği görüldü.

'Adalet Yürüyüşü'ne eski AKP'li milletvekili, kurucu üye gibi bazı isimlerin katılması dikkati çekti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasına tepki için yollara düştü. Dün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatılırken, adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemediğini dile getiren, bıçağın kemiğe dayandığını düşünen herkes, çocukların geleceği için Kılıçdaroğlu’nun çağrısına ses verdi.

Bu tarihi yürüyüşte Kılıçdaroğlu’na on binlerce vatandaş eşlik ederken, herkesin elinde ‘Adalet’ yazan pankartlar vardı. CHP’liler sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin pek çok şehrinde ‘Adalet Yürüyüşü’ yaptı. İstanbul Maçka Parkı’nda da tutuklu Berberoğlu için ‘Adalet Nöbeti’ tutulmaya başlandı. Vekil çıkana kadar nöbetin süreceği açıklandı.

Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüşüyü’nün ikinci gününde ellerinde ‘Adalet’ yazılı döviz bulunan AKP kurucularından olan ve partiyle yolları ayrılan Fatma Bostan Ünsal ile eşi AKP Adıyaman eski  Milletvekili Faruk Ünsal ve KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Cihangir İslam da eşlik etti.  Merve Kavakçı’nın eşi, eski bakanlardan Ayşenur İslam’ın da ‘kayınbiraderi’ olan Cihangir İslam kamuoyunda AKP’nin eniştesi olarak tanınmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

CHP Liderinden Adalet Yürüyüşü Çağrısı

CHP AKP Kemal Kılıçdaroğlu Eski Vekil Adalet Yürüyüşü Açıklama Maçka Parkı Ankara İstanbul Türkiye Enis Berberoğlu Ayşenur İslam Merve Kavakçı Fatma Bostan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500