Tarikat Liderlerinin Rant Kavgası

İsmailağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet Hoca ve Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah arasında sert tartışmalar devam ediyor.

Tarikat Liderlerinin Rant Kavgası
Tarikat Liderlerinin Rant Kavgası Meltem Yüksel
Bu içerik 700 kez okundu.

İsmailağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet Hoca ve Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah arasında sert tartışmalar devam ediyor.

Tarikatlar arasındaki rant kavgası Cübbeli’nin Nurullah'ı hedef alan konuşmasıyla iyice kızıştı. Cübbeli Ahmet, kendisine Arapların söz konusu ismi sorduğunu, kendisinin ise "bırakın şunu" şeklinde cevap verdiğini söyledi. Cezaevindeyken ‘ağa paşa takımı’nın Aziz Yıldırım'ı, garip takımının ise kendisini ziyarete geldiğini söyleyen Cübbeli, kendisini ziyarete gelen Fatih Nurullah'a çıkmadığını söyledi. Fatih Nurullah'ın Muaviye'yi FETÖ'ye, Şam'ı Pensilvanya'ya benzetmesine kızan Cübbeli "böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur, böyle tasavvuf mu olur, şeriatsız dinsiz tarikat mı olur. Millet bunlara mürit oluyor, millet kapılmasın" dedi.

Buna karşılık son sohbetinde Fatih Nurullah Efendi’de isim vermeden Cübbeliye cevap verdi.

Kendilerinin Ehli Beyti, Hazreti Hüseyinleri gücendirmemek için Muaviye'yi övmediklerini söyleyen Fatih Nurullah Efendi, "Kimsiniz ulan siz, hangi dinin sahibisiniz, nasıl bir meşrebiniz var, nasıl bir itikadınız var sizin yazıklar olsun" dedi. İsim vermeden İsmailağa'ya ve Cübbeli'ye "terbiyesizler", "hayasızlar", "müptezel alimler" sözleriyle yüklenen Fatih Nurullah Efendi, İsmailağa'nın peygambere muhalif olduğunu iddia etti.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“Kıbrıs ve Ege’de Haddini Aşanları İkaz Ediyoruz”

Cübbeli Ahmet Hoca Fatih Nurullaj İsmailağa Cemaati Uşşaki Tarikatı Tarikat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500