Tartışmalı Atamanın Sonu İstifa Oldu

Pamukkale Üniversitesi rektörü Hüseyin Bağ, eşini Üniversite'nin sekreterliğine atamasının ardından gelen tepkiler yüzünden eşinin istifa ettiğini duyurdu.

Tartışmalı Atamanın Sonu İstifa Oldu
Tartışmalı Atamanın Sonu İstifa Oldu Ecem Şenol
Bu içerik 837 kez okundu.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, Pamukkale Üniversitesi'nin İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreterliği eşini ataması büyük ses getirmişti. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, Pamukkale Üniversitesi'nin İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreterliği görevine atanan eşi Derya Bağ’ın istifa ettiğini açıkladı.

Bugün çıkan bir habere göre, günlerdir tartışılan atamayla ilgili eleştirileri bugün Twitter adresinden yanıtlayan Rektör Bağ, Pamukkale Üniversitesi ya da başka üniversitelerde eşiyle birlikte ilk görev yapacak rektörün kendisi olmadığını ve kendisinden önce kuruluşundan beri görev yapan tüm rektörlerin eşleri Pamukkale Üniversitesi'nde çalıştığını ifade etti. Bağ, o zaman her şeyin normal görüldüğünü ancak şimdi mi anormalleştiğini sorduktan sonra, o zaman etik sorun olmadığını ama şimdi problem olduğunun altını çizerek, şu anda dünyanın sonunun geldiği yaygarasını çıkarmanın sebebini sordu.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü'ne 15 Temmuz darbe girişiminin ardından vekâleten görevlendirilen ve son olarak 19 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından asaleten atanan rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın, Bereketli İmam Hatip Lisesi'nde öğretmenlik yapan eşi Derya Bağ’ı Pamukkale Üniversitesinin İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreteri olarak atamıştı. Atama tepkilere neden olurken, Rektör Bağ eşinin üniversite ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Bağ, Üniversite’nin İslami İlimler Enstitüsü sekterliğine yapmış olduğu atamanın, yasal mevzuata uygun olmakla birlikte, toplum vicdanında oluşturduğu olumsuz yankılar nedeniyle, eşi Derya Bağ’ın memuriyet görevinden istifa etmiş olduğunu ve üniversite ile ilişiğini kestiğini duyurdu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Almanya'dan Pedofiliye Darbe

Pamukkale Üniversite Rektör Hüseyin Bağ İslami İlimler Enstitüsü Cumhurbaşkanı Toplum Sosyal Medya Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500