'Tayyip Ölsün'

Darbeci komutanlardan Kurmay Albay Tanju Poshor'un Kosova'daki odasında yapılan aramalarda 'Hıdrellez duası' bulundu.

'Tayyip Ölsün'
'Tayyip Ölsün' Yaren Yalçın
Bu içerik 1086 kez okundu.

Darbeci komutanlardan Kurmay Albay Tanju Poshor'un Kosova'daki odasında yapılan aramalarda 'Hıdrellez duası' bulundu.

Cumhurbaşkanlığı eski Muhafız Alay Komutanı darbeci Kurmay Albay Tanju Poshor'un Kosova'daki odasında yapılan aramalarda 'Hıdrellez duası' bulundu. Duada 'Tayyip ve Ergenekoncular ölsün, amin' yazısı dikkat çekti.

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında bir ayrıntı daha gün yüzüne çıktı. Ankara Başsavcılığının talebi üzerine, darbe girişimi öncesi Kosova'daki Barış Gücü Karargahı'nda (Kosova Force-KFOR) görev yapan Kurmay Albay Tanju Poshor'un odasında arama yapıldı. Yapılan aramada bilgi-belge ve bilgisayar görüntüleri alınarak Dışişleri aracılığı ile başsavcılığa iletildi.

Tanju Poshor'un odasında bulunan belgeler arasında el yazısıyla yazılmış 'Hıdrellez duası'nın olduğu kağıt bulundu. Mayıs ayında yazıldığı düşünülen kağıtta ev çizildiği, ayrıca 'Tayyip ve Ergenekoncuların ölüşü'nün yazılarak tasvir edildiği şekiller yer alıyor.

Hıdrellez duasında diğer darbeci komutanların ismi de yer alıyor. İsimlerin en üst bölümünde yıldızlar çizen Poshor'un duasında, 'Tuğgenerel Mehmet Partigöç, Tuğgeneral Mehmet Dişli, Tuğgeneral Uğur Şahin, Yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı, Kurmay Albay Harun Karabulut, Ömer, İhsan gibi isimler bulunuyor. Darbeci hainlerin isimlerini yazan Poshor, mutluluk, başarı ve makam dileklerinde de bulunuyor.

Balyoz kumpasında 1. Ordu Komutanlığı'ndaki seminerin 'koordinaatörü' rolünü üstlenen Tanju Poshor, Kosova'dan izinli olarak geldiği Ankara'da 15 Temmuz gecesi TRT'ye baskın düzenleyen grubu yönetti.

15 temmuz darbe girişimi tanju poshor trt balyoz hıdrellez tayyip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500