TBMM Taciz Skandalında Flaş Gelişme

Meclis’te staj yapan genç kızı taciz ettiği iddia edilen 54 yaşındaki sözleşmeli memur F.K. hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

TBMM Taciz Skandalında Flaş Gelişme
TBMM Taciz Skandalında Flaş Gelişme Meltem Yüksel
Bu içerik 529 kez okundu.

Meclis’te staj yapan genç kızı taciz ettiği iddia edilen 54 yaşındaki sözleşmeli memur F.K. hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Meclis Genel Sekreterliği tarafından görevlendirilen soruşturmacı, 7 Şubat’ta ortaya çıkan olayla ilgili hızlı bir soruşturma yürüterek hazırladığı raporu yönetime sundu. Raporda, stajyerin 8-10 gün boyunca tacizle karşılaştığına dair bulgular olduğu öğrenildi. Son tacizin TBMM Ana Bina’da asansörün yanındaki bir koridor boşluğunda yaşandığı, suçlanan memurun elle taciz ve rahatsız edici davranışlarının bir yasama uzmanınca fark edilmesi üzerine olayın açığa çıktığı belirtildi.

Soruşturmacıya ifade veren diğer stajyerler, mağdur öğrencinin aynı memurun tacizlerinden rahatsız olduğunu daha önce kendilerine ilettiğini, bu durumun 8-10 güne yayıldığını doğruladılar. Raporda, genç kızın korkup çekinmesi sebebiyle olayı amirlerine iletmekten kaçındığı belirtildi.

Soruşturmacı, F.K.’nın suçunu sabit görerek, Devlet Memurları Yasası’nın 125. maddesinde en ağır disiplin cezası olan, “Bir daha devlet memurluğuna atanmamak üzere memurluktan çıkarmayı” teklif etti. Raporda F.K.’nın eylemi, ‘Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak’ olarak kaydedildi. Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile iki yardımcısı, Hukuk Hizmetleri Başkanı ve İnsan Kaynakları Başkanı’ndan oluşan Yüksek Disiplin Kurulu dosyayı hemen gündemine aldı. Disiplin Kurulu’nda yapılan oylamayla, soruşturulan memur hakkında ‘memurluktan çıkarma’ cezası verildi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Google’ı Abdülhamid Buldu!

Meclis TBMM Taciz Öğrenci Stajyer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500