''Tecavüzcü'' Demek Artık Suç!

Son aylarda adını pek çok taciz ve tecavüz skandalı ile duyuran Ensar Vakfı'nın ''Tecavüzcü Ensar'' yakıştırmasını yapanlarla hukuki mücadeleye gireceği iddia edildi.

''Tecavüzcü'' Demek Artık Suç!
''Tecavüzcü'' Demek Artık Suç! Derya Kaya
Bu içerik 1053 kez okundu.

Resmi internet sayfalarında: ''Vakfımız; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. Halen Türkiye genelinde onlarca şubesi ile hizmet vermekte olan vakfımız, son yıllarda ise daha kaliteli ve verimli hizmet sunabilmek için bir alanda uzmanlaşma yolunu tercih etmiş, "din ve ahlak eğitimi" ile "değerler eğitimi" konusunu ulusal ve uluslararası düzeyde kendine amaç edinmiştir.'' diyerek amaçlarını kamuoyuna duyuran vakıf, son aylarda adını kendisine misyon edindiği ''din ve ahlak eğitimi ile değerler eğitiminden'' çok, bünyesinde çalıştırdığı kişilerin taciz ve tecavüz vakaaları ile gündemde. 

Karaman‘da 45 erkek çocuğuna tecavüz eden öğretmen skandalıyla gündeme düşen ve uzun süre kamuoyunda tartışmalara neden olan vakıf, suçlamaları kabul etmemiş, sözü geçen öğretmenle bir ilişkileri olmadığını beyan etmişti. Cinsel istismarcı 54 yaşındaki öğretmen Muharrem Büyüktürk ise suçu sabit görülerek   592 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bu olayın ardından Bitlis'te Ensar Vakfı’nda vakıf için gönüllü öğretmenlik yapan din kültürü öğretmenlerinin Ensar Vakfı evlerinde kalan kadınlara şantaj ile tecavüz edildiği iddia edilmişti. 

Bu iddialara göre AKP’li İl Milli Eğitim Müdürü’nün ve il yöneticilerinin de ismi tecavüz skandalında geçiyor.  Bitlis’te Ensar Vakfı’nda Din Kültürü öğretmenliği yapan O.S ve M.Ö Ensar Vakfı’nın evlerinde kalan 9 kadına baskı ve şantaj uygulayarak zorla tecavüz etti. Yapılan baskılar sebebiyle kadınlardan sadece 3 tanesi şikayetçi olmuştu. Kadınlardan biri Mustafa Yeter Karakolu’na, diğer ikisi de Bitlis Hersan Karakolu’na giderek kendilerine zorla tecavüz edildiğini söyleyerek ifade vermişlerdi.

Bu gibi kamu vicdanında yara açan iddialar arttıkça eleştirilerin ardı arkası kesilmemişti. İddialara  göre Ensar Vakfı durumdan rahatsızlığını adli merciilere taşıyarak, bundan sonrasında vakıf ismi ile birlikte tecavüzcü sıfatını kullananlar hakkında adli işlem başlatılacağı iddia edildi.

İddianın gündeme gelmesinin ardından sosyal medyada vakfa dair tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medyada vakıf topic trend de 2 numaraya kadar yükseldi.

Ensar Vakfı Vakıfta Tecavüz Ensar Vakfı Karaman Ensar Vakfı Siirt Yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500