Tecavüze Göz Yuman Müdüre Şaka Gibi Ceza

Adıyaman Gerger’deki imam hatip lisesinde 18 çocuk bir hizmetlinin tecavüzüne maruz kalmıştı. Mahkemeye sunulan müfettiş raporunda ise skandal gerçek ortaya çıktı.

Tecavüze Göz Yuman Müdüre Şaka Gibi Ceza
Tecavüze Göz Yuman Müdüre Şaka Gibi Ceza Meltem Yüksel
Bu içerik 1444 kez okundu.

Adıyaman Gerger'deki imam hatip lisesinde 18 çocuk bir hizmetlinin tecavüzüne uğramıştı. Davada mahkemeye sunulan müfettiş raporunda hizmetliyle çocukların aynı yerde yatmasına izin veren okul yönetimi öğrencilerin hizmetliyle yan yana yatarken çekilen fotoğrafları da dikkate almadığı ve müdür ve yardımcılarına verilen ceza ise bir günlük maaş kesintisi verildiği ortaya çıktı.

Gerger İmam Hatip Lisesi'nde hizmetli olarak görev yapan Mehmet Sait G.’nin 2013-2016 yılları arasında 18 çocuğu istismar etmesi ve 15 yaşından küçük iki çocuğa tecavüz etmesine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu’nca hazırlanan rapor dava dosyasına dahil edildi. Rapora göre Mehmet Sait G., 2012’de Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne atandı ve 14 Ekim 2016’ya kadar bu görevde kaldı.

Sait G., Kasım 2013-Şubat 2015 tarihlerinde kesintisiz biçimde lise binasının üçüncü katında yer alan pansiyonda öğrencilerle birlikte kaldı. Yasak olmasına rağmen öğrencilerle aynı yatakhaneleri paylaştığı, hatta geceleri bazı öğrencilerin yanına yatarak veya hafta sonları temizlik bahanesiyle yurdu boşalttırıp birlikte olacağı çocukları yurtta alıkoyarak, istismarda bulunduğu belirtildi.

Hizmetli bazı çocuklara ise kaloriferi yakma bahanesiyle kazan dairesine indirerek tecavüz etti. Şubat 2015’te tek tek ya da birkaç kişilik gruplar halinde eve götürdüğü öğrencilere tecavüz etti. 12-17 yaşlarındaki çocukların birbirleriyle akraba ya da aynı köyden oldukları, bu süreç boyunca öğrencileri elle taciz ettiği ortaya çıktı.

O dönem okulda müdürlük yapan Mehmet Arif Çetinkaya, Mehmet Sait G.’nin yurtta bekçi olarak kalmasına izin verdiğini, bu kişinin de kahvaltıya, temizliğe ve kalorifere baktığını anlattı. Fakat öğrencilerle yan yana yattığı ve istismarda bulunduğunu duymadığını söyledi. Yardımcısı İlhan Bolat “Öğrencilerin bulunduğu koğuşa yatak sererek yatardı” dedi. Mehmet Öztürk de “Hizmetlinin kalacağı oda bulunmadığı için çocuklarla aynı koğuşta kalıyordu. Bu durumu yadırgadım ama yurdun bütün işlerini yürüttüğü için müdür tarafından izin verildiğini söylediler” dedi.

Tanık olarak dinlenen ‘Kod 28’ numaralı öğrenci Mehmet Sait G. ile bir öğrencinin bitiştirilmiş ranzalarda yan yana uyudukları anın fotoğrafını Müdür Çetinkaya ile Müdür Yardımcısı İbrahim Halil Duran’a gösterdiğini belirterek, “İbrahim Hoca ‘Bununla ilgili art niyet aramaya gerek yok’ dedi” şeklinde konuştu.

İdari soruşturma sonunda Müdür Çetinkaya ile altı müdür yardımcısı ve öğretmene kasıtlı olarak görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasları yerine getirmemek maddesinden bir günlük maaş kesintisi cezası verilirken, Çetinkaya’nın görevine son verildi. Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Mehmet Sait G. ile ilgili davaya ise cuma günü devam edilecek.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

IŞİD’de Bulunan AKP’li Belediye Aracı Hakkında Açıklama

Adıyaman Gerger Adıyaman Gerger İmam Hatip Hizmetli Çocuk Öğrenci Tecavüz Müdür Mahkeme Dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500