istanbul escort

TEOG Kaldırılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV, A Haber ve A News ortak yayınında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması hakkında önemli açıklamalar yaptı.

TEOG Kaldırılıyor mu?
TEOG Kaldırılıyor mu? Ecem Şenol
Bu içerik 6817 kez okundu.

TEOG olayını istemediğini ve bunu da artık yanlış bulduğunu ifade eden Erdoğan, TEOG'un kaldırılması gerektiğini ifade etti. Erdoğan'ın sözlerinden sonra gözler hükümete çevrilirken, TEOG'un kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakan Binali Yıldırım'dan açıklama gelmesi bekleniyor.

TEOG'un kaldırılması gerektiğini ifade eden Erdoğan, ‘’Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı.’’ dedikten sonra sene içinde notlara göre lise sırasına gelindiğini ve orada da üniversite imtihanlarına girildiğini aktardı.  Erdoğan, üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda öğrencinin başarı durumu neyse bu başarıya göre üniversite bölümüne girileceğini kaydetti.

Bunun kararını verecek olanın hükümet olduğunun da altını çizen Erdoğan, bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Bakanına, Başbakanına bir kere söylediğinde olacağını da belirtti.

Sayın Bakan'a söylediğini, yarın zaten Sayın Başbakanla burada görüşmesi olduğunu ve kendisiyle bunu paylaşacağını dile getiren Erdoğan, hafta başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki hafta devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle süratle alınması gerektiğini ifade edeceğini, bunlardan bu ülkeyi kurtarmak istediğini aktardı.  

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Açıklama TEOG Sınav Başbakan Hükümet Eğitim Bakanı Sınav Eğitim Sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu