Terim Bu Sözlere Çok Kızacak!

Köşe yazarı Serdar Ali Çelikler'den Fatih Terim hakkında olay yaratacak bir yazı geldi.

Terim Bu Sözlere Çok Kızacak!
Terim Bu Sözlere Çok Kızacak! Tuğba Önkibar
Bu içerik 1582 kez okundu.

Çelikler'in ‘Terim istifa mı eder, soğumasını bekler?’ başlıklı yazısı şöyle:

Arda'nın son ropörtajındaki açıklamalarını okudum. Kendi açısından müthiş bir röportajdı. Umarım bir gün bir yerde Emre Belözoğlu'nun milli takıma alınmaması konusundaki fikrini de anlatır. Diğer yandan prim konusunda kendi tarafından doğru söylüyor.

Kendisi kaptan olarak takım arkadaşlarından birkaçının, bazı görevlilerin (aşçı, masör vb.) prim hakkındaki şikayetlerini ulaştırdı. Kendisi hakkında para telaffuz etmedi. Fakat “Bizim primle ne işimiz var” kısmı açıkçası pek doğruları yansıtmıyor. Şahsının ‘işi olmasa' da arkadaşlarının bazılarının primi dert ettiğini herkes biliyor.

Ayrıca gördükki Arda'yı Fatih Terim'e karşı dolduranlardan biri Saffet Ulusoy'muş. Haluk Ulusoy'un da Terim'i eleştirilerinde bulunmasından görüyoruz ki Ulusoy'un Terim'e öfkesi Demirören'le birlikte olmasından. Çünkü Ulusoy'un “Bu çocuklar prim için değil, Ay-Yıldız için oynarlar” önermesi gerçeği yansıtmıyor.

Ulusoy kendi dönemindeki cip krizini unutmuş. Prim mevzusu geçmişte de vardı; şimdi de var; gelecekte de “milli manevi değerlere sonuna kadar bağlı” olduğunu söyleyen oyuncuların birçoğu, milli takımda prim pazarlığında bulunacaklar. Bundan emin olun.

Öte yandan Fransa milli takım kampındaki skandallar konusu dönüp dolaşıp ‘Terim'in hataları' konusu üzerine odaklanıyor. Galerici Erkan'ların; damadın kampta ne işi olduğundan; hemen hemen herkesin Tümer'den nefret etmesine kadar. Burak Yılmaz başta olmak üzere birkaç oyuncunun Tümer Metin'le tartıştığı; Nihat'ın da sevilmediği dedikodusu vardı.

Arda'ya önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonra Göksel Gümüşdağ'ın son olarak da Rıdvan Dilmen'in sahip çıktığına şahit olduk. Bu silsilelerin dışında Ulusoy gibi dış faktörlerin de desteği Arda'dan yana.

Spor basınının bir kısmı da Arda lehine tavır takınıyor. Bunu fark eden Terim, son bir çıkış yaptı fakat Galatasaray'dan da beklediği desteği göremedi. Tam tersi “Riekerink'e destek” verildi. TFF'den de hiç değilse açık bir ‘seninleyiz hocam' mesajı göremedik.

Resme baktığımda gördüğüm şu: Fatih Hoca bu sefer yalnız. Ve şu an eski büyüsü yok. Benim tanıdığım Fatih Hoca ya istifa eder ya da intikam almak için yemeğin soğumasını bekler. Fakat biliyorum ki bu iş burada bitmez.

fatih terim arda turan a milli takım serdar ali çelikler spor futbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500