Terör Korkusu Yerini Ekonomik Kaygılara Bırakıyor

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen’in tüketici güveni endeksiyle yaptığı son araştırmaya göre 2016’da yüzde 43 olan ‘terör endişesi’, 2017’nin ikinci çeyreğinde yüzde 24’e doğru gerileme yaşarken ‘ekonomik durumla ilgili endişe’ yüzde 9’dan yüzde 20’ye çıktı.

Terör Korkusu Yerini Ekonomik Kaygılara Bırakıyor
Terör Korkusu Yerini Ekonomik Kaygılara Bırakıyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 779 kez okundu.

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen’in tüketici güveni endeksiyle yaptığı son araştırmaya göre 2016’da yüzde 43 olan ‘terör endişesi’, 2017’nin ikinci çeyreğinde yüzde 24’e doğru gerileme yaşarken ‘ekonomik durumla ilgili endişe’ yüzde 9’dan yüzde 20’ye çıktı.

Türk halkının en büyük endişesi geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde yüzde 38’le ve 2016’nın dördüncü çeyreğinde yüzde 43’le ‘terör’ olarak raporlanmıştı.

Araştırma; bu durumun 2017’nin ikinci çeyreğinde de hala en büyük endişe olarak kalmayı sürdürdüğünü, fakat yüzde 24’e gerileyerek geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine ve yine geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğine göre ilginç bir düşüş gösterdiğini belgeledi.

Aynı süreçte ‘ekonomik durumla ilgili endişe’ yüzde 9’dan yüzde 20’ye yükselerek, ‘savaş endişesi’ ise yüzde 13’le, ‘terör’ ve ‘ekonomi’den sonra üçüncü en büyük endişe olarak yerini aldı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

insan ekonomik endişe savaş terör istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500