TFF'den Yeni Fatih Terim Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu, 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden aldığı Fatih Terim’in tazminat isteğine olumsuz yanıt verdi.

TFF'den Yeni Fatih Terim Kararı
TFF'den Yeni Fatih Terim Kararı Ecem Şenol
Bu içerik 1474 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde toplanan TFF Yönetim Kurulu’nun gündemine Terim’in tazminat konusu da geldi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yönetim kurulunda "tazminat ödememe" kararı ağırlık kazanırken, toplantıda bazı yöneticilerin, 3,5 milyon Euro’nun ödenerek konunun kapanması yönünde görüş bildirdiği öğrenildi. Ancak daha sonra Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitmesi görüşünün ağırlık kazandığı öğrenildi.

Bu gelişmenin ardından gözler Fatih Terim’e çevrildi. Terim’in, alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvurabileceği bilinirken, Terim'in dava açması halinde, TFF’nin sözleşmeyi tek taraflı feshetme gerekçeleri haklı bulunursa, hiç tazminat ödenmeyebileceği biliniyor. Bir diğer ihtimal ise Terim-Demirören anlaşmasındaki 3,5 milyon Euro’nun değil, feshedilen sözleşmedeki 16 aylık alacağı olan 4.66 milyon Euro’nun ödenmesi söz konusu olabilir.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Star Gazetesinin Tweetine Suç Duyurusu

Futbol Federasyonu Fatih Terim Karar Tazminat Anlaşma Sözleşme Mahkeme TFF Toplantı Yıldırım Demirören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500