THY Uçağında Yakıt Skandalı

İstanbul’dan Ankara’ya gidecek olan THY uçağı, kalkmak üzereyken yeterli yakıtı olmadığı anlaşıldı. Pilot ani bir frenle uçağı durdurunca yere düşen hosteslerden biri yaralandı. Yaklaşık 2 saat gecikmeli hareket eden uçakta olası bir facia son anda engellendi.

THY Uçağında Yakıt Skandalı
THY Uçağında Yakıt Skandalı Meltem Yüksel
Bu içerik 839 kez okundu.

İstanbul’dan Ankara’ya gidecek olan THY uçağı, kalkmak üzereyken yeterli yakıtı olmadığı anlaşıldı. Pilot ani bir frenle uçağı durdurunca yere düşen hosteslerden biri yaralandı.

Skandal, Cumartesi gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na gerçekleşen TK-2182 sayılı uçuşta meydana geldi. Tarifedeki hareket saati 21.00 olarak görünen uçak, yolcularını aldıktan sonra 21.45 civarında kalkış için pist başına doğru ilerlemeye başladı. Piste yaklaşan uçak aniden fren yaptı. Ön tarafta bulunan hosteslerden biri düştü ve kaşı açıldı. Yaralı hostes hastaneye kaldırıldı.

Veli Toprak'ın haberine göre, yolculara uzun süre bilgi verilmemesi tedirginlik yaşanmasına neden oldu.  Bir süre sonra pilot, yakıt alındığını anons etti ve naklinin ardından uçak, saat 23.07'de havalanabildi. Yolculardan DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer, “Ani fren oldu, önde bulunan 3 görevli yere düştü. Birbirlerinin üzerine düştüler… Pilot ani frenle ilgili bilgi vermedi. Mürettebat değiştirildi, 2 saate yakın bir gecikme yaşandı” dedi.

Ani fren yaparak durulması yolcuları tedirgin etmesine rağmen bilgi verilmemesi ise tepkilere neden oldu. Uçuş trafiğini engellememek için uçak biraz kenara alındı. Bir süre sonra pilotun “Pistin ortasında durduk, yakıt alıyoruz” anonsu geldi. Yakıt yüklemesi yapıldıktan sonra pilot bu defa “Yakıtımı aldık, kızımız (hostes) hastaneye kaldırıldı, yolculuğumuza devam ediyoruz” duyurusunu yaptığı belirtildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kenan Sofuoğlu Ölümden Döndü

 

 

 

THY Uçak Yakıt İstanbul Ankara DSP Zeki Sezer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500