"Tıpış Tıpış Gideceksin”

Ankara Gölbaşı’nda valiler toplantısına katılan Başbakan Binali Yıldırım, “Hata yapmaktan korkmayın, yeter ki hainlik yapmayın” dedi.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1147 kez okundu.

Ankara Gölbaşı’nda valiler toplantısına katılan Başbakan Binali Yıldırım, “Hata yapmaktan korkmayın, yeter ki hainlik yapmayın” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Arkadaşlar, memleketin işini yaparken uygulamada şekil hataları yapabilirsiniz, hiç endişe etmeyin ama menfaate yönelik iş yaparken sonuna kadar korkun. İş mi yapacağız mevzuat mı kollayacağız? Uygulamanın içinden gelen bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Mesele milletin menfaati ise hata yapın, ama hainlik yapmayın!

FETÖ soruşturmaları kapsamında ciddi tasfiyeler yapılıyor. Zaman zaman titiz davranılmadığı şikayetleri alıyoruz. İşin başında söyledik; intikam duygusuyla değil adaletle çalışacağız. Yurdun her köşesine gidecek, kontrol edecek şansımız yok. Bizim sizlerin adaletinize güvenmekten başka kaynağımız yok. Toplumda güven duygusunu sarsmamak için kılı kırk yaracaksınız. Burada ölçümüz belli; 17-25 Aralık’tan sonra bu örgütle kimin ilişiği varsa bunların mazur görülmesi imkansızdır dedik.

Bütün illerde kriz merkezleri oluşturulacak. Kendisine haksızlık yapılan birileri varsa bunların başvurması için birimler oluşturulacak. Yanlış yapıldıysa bu operasyonlar, çalışmalar tamamlandıktan sonra dönüp bakılacak ve yanlışlar düzeltilecek.

Terörle mücadelede yeni bir sürece girdik. Bu sürecin adı savunma değil, taarruz. Bir hudut kapılarımızı emniyete alacağız. Dışarıdan girişleri önleyemezsek sızlanmanın manası yok. Asla mazeretimiz olmayacak. Hudut kapısı dışındaki her geçiş düşman geçişidir anında karşılık verilecek. Hudut kapısı olmayan her geçiş gayrikanuni geçiştir, suçtur, gereği neyse yapılacak. Nasıl düşman saldırırsa karşılık veriliyor, bu da öyle. Anında gereğini yapacaksınız.

Terörle iltisaklı partili çıkmış 'Belediyelere ilişirseniz sivil direniş başlatacağız' diyor. Türkiye hukuk devletidir kusura bakmayın. Kimse hukuktan üstün değildir; Mahkeme çağırıyorsa tıpış tıpış gidip ifadesini verecek. Daha 6-7 Ekim olaylarının hesabı duruyor. Terörle irtibatlı belediyelerle ilgili düzenleme yapıldı, gereğini yapın. Yasaları uygularken asla tereddüt etmeyin, adaletten ayrılmayın, gençlerimizi dağa götürenlere vesile olanlara prim vermeyin, ne gerekiyorsa yapın kardeşim.

OHAL'le birlikte jandarma ve sahil güvenlik İçişlerine bağlandı. Bu taşrada hissedilmedi. O yüzden oradaki sevk ve idarede bu hususu gözden kaçırmayın. Emniyete ne kadar önem veriyorsanız jandarmaya da önem verin. İkisi bir olunca yönettiğiniz ildeki asayiş daha rahat bir şekilde sağlanacak. Bu kurumlar arasında bir anlaşmazlık çıkarsa, o zaman zafiyet var demektir. Bu konulara dikkat etmenizi istiyorum. Zamanı etkin kullanacaksınız, terörle mücadelede daha hızlı ve esnek hareket edeceksiniz.

23 ilimizi ilgilendiren kalkınma ve reform paketini açıkladık. Bunu inceleyin. Reform paketinin uygulanması, takibi sizin göreviniz. Burada somut yatırımlar var, istihdam oluşturan projeler var. Sosyal hayatı, turizmi canlandıracak projeler. Bölgeler arasındaki kalkınma farkını ortadan kaldırmak istiyoruz. Geçtiğimiz 15 yılda 23 ilin milli geliri 800 doların altındaydı. 15 yıl sonra 5000 dolara çıktı. Bu proje size emanet.

Artık yaz-kış saati uygulamasını kaldırdık, kafalar karışmayacak. Saatler değişti gelemedim gibi mazeretler istemiyoruz.  Sen değişeceksin, saatler değişmeyecek. Toplantılarınıza vaktinde gidin, benim gibi çok uzatmayın.

Memurlarınızı peşinize takıp törenlere gitmeyin. Bakın bu benim için çok önemli vatandaşlar üzülüyor. İlgisiz olan memurların ne işi var kardeşim? Git işinin başına, tören senin mi? Herkes kendi işine baksın, vatandaşın işleri aksamasın.

 

başbakan binali yıldırım valiler fetö terör ohal yaz-kış saati
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500