Topbaş Arayıp Özür Diledi

İstanbul Balat’ta 15 Temmuz Darbe Girişimi'nde gazi olduğu öğrenilen bir seyyar tatlıcı ile zabıtalar arasında yaşanan gerginlik sosyal medyada gündem oldu. Olaydan sonra zabıtalar hakkında soruşturma başlatılırken İBB Başkanı Kadir Topbaş seyyar tatlıcı Ali Kıtmir'e ulaşarak özür diledi.

Topbaş Arayıp Özür Diledi
Topbaş Arayıp Özür Diledi Tuğba Önkibar
Bu içerik 1504 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre, Fatih Balat’ta geçtiğimiz gün zabıta ekipleri ve bir seyyar tatlıcı arasında arbede yaşandı. Bir cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülere göre gazi olduğu bilgisi edinilen tatlıcı Ali Kıtmir, tezgahını almaya çalışan zabıtalara direndi. Tezgahını kaptırmamak için zabıtalara bıçak çeken satıcıyla, zabıta arasında kısa süreli arbede yaşandı. Ortaya çıkan arbededen sonra biber gazı sıkılan satıcı etkisiz hale getirildi. Vücudunun farklı yerlerinden yaralanan ve tezgahı parçalanan satıcı Ali Kıtmir'e olay yerinde bulunan vatandaşlar yardımcı oldu.


Kolombiya ziyaretinde bulunan İBB Başkanı Kadir Topbaş, engelli tatlıcı Ali Ali Kıtmir'i arayıp geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Görüşmede, zabıtalar hakkında gerekli işlemlerin başlatılacağını ve İstanbul'a döndüğünde tatlıcıyla bizzat görüşeceğini söyleyen Topbaş, helallik istedi.

fatih balat tatlıcı ali zabıta arbede kadir topbaş özür gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500