'Topbaş'ın Yerine Yıldırım'ın Geleceği Kesin'

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğundan istifa etmesinin ardından, AKP’nin yeni “adayının” kim olacağı konuşulmaya başlandı.

'Topbaş'ın Yerine Yıldırım'ın Geleceği Kesin'
'Topbaş'ın Yerine Yıldırım'ın Geleceği Kesin' Ecem Şenol
Bu içerik 543 kez okundu.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Başbakan Binali Yıldırım’ın yerel seçimde İstanbul için yarışacağı iddiasına bulunduğu bir yazı kaleme aldı.

Kadir Topbaş’ın ardından ılımlı, güler yüzlü, nazik, efendi ve düzgün olduğu yorumlarının yapılacağını ifade eden Hakan, 'İnsan adam yerine konmamayı affedemez' diyen Topbaş’ın istifa ettiğini dile getirdi.

Aynı zamanda Kadir Topbaş’ın talihsiz olduğunu da belirten Ahmet Hakan, çünkü bütün bir belediye başkanlığı döneminde, şahsiyetini ortaya koyabilmesinin önünde devasa bir engel olduğunu kaydetti. Hakan ayrıca, Topbaş’ın devasa engeli aşmaya ve şahsiyetini ortaya koymaya hiç de meraklı ve hevesli olmadığının altını çizdi.

İstifasının, tarihin en sönük, en heyecansız, en zayıf, en sıkıcı, en belirsiz, en tantanasız, en tuhaf istifası olduğunu da belirten Hakan, neden istifa ettiğine dair tek bir gerekçe bile sunamadan istifa ettiğini ifade etti.

İstanbul Belediye Başkanlığı için Yıldırım'ın adaylığının konuşulduğunu ifade eden Hakan, yerel seçimde Binali Yıldırım’ın, AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağını, teklifin gittiğini ve kabul edildiği belirterek bunun şüphe götürmediğinin de altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

Kadir Topbaş Binali Yıldırım Yerel Seçim Aday Ahmet Hakan Seçim İstanbul Engel Köşe Yazısı İstifa Teklif Kabul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500