Topbaş'tan Kılıçdaroğlu'na Yanıt

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki sözlerine cevap verdi.

Topbaş'tan Kılıçdaroğlu'na Yanıt
Topbaş'tan Kılıçdaroğlu'na Yanıt Ecem Şenol
Bu içerik 343 kez okundu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Topbaş, Kılıçdaroğlu’nun, CHP Grup Toplantısı’nda hakkında konuştuğunu ve kendisi ile en son 2009 Yerel Seçimleri'nde muhatap olduğunu söyledikten sonra, veda toplantısında, 'İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konmamayı affetmez' dediğini hatırlattı. Bu sözün bir alıntı olmadığını ve şahsına ait olduğunu ifade eden Topbaş, yaptığı her konuşmada dile getirdiği bir ifade olduğunun altını çizdi ve bu sözü, bir yerlere çekmeye çalışanlar olduğunu gördüğünü ifade etti.

Topbaş, konunun basit olduğunu ve insana saygının öneminden söz ettiğini belirttikten sonra, bu sözü, başkalarının kendisine karşı tavırları için değil, kendisinin insanlara hangi duygu ile yaklaştığını ifade etmek için dile getirdiğinin altını çizdi. 'Adam yerine konmamak' ifadesini, cinsiyetçi bir anlam taşıdığı gerekçesi ile eleştirenlerin de olduğunu ifade eden Topbaş, eleştiriyi ise 'Adam olmayı' bir cinsiyet meselesi olarak değil, şahsiyet meselesi olarak gördüğünü belirterek yanıtlamak istediğini kaydetti. Kendisine atılan hiçbir çamurun üzerine yapışmayacağını onuruyla gelip, onuruyla ayrıldığını belirten Topbaş, muhalefete onu karalamak yerine, kendilerini insanlara sevdirmeye çalışmaları konusunda tavsiyede bulundu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

Kadir Topbaş Açıklama Sosyal Medya Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Belediye Twitter Eleştiri Muhalefet Karalama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500