TRT’nin Özrü Kabahatinden Büyük

TRT Çocuk kanalında yayınlanan ‘İstanbul Muhafızları’ isimli çizgi filmin yayınlanan bir bölümünde kötü adamın çocuklara yapacaklarının not alındığı listenin altına "Gazi Mustafa Kemal” imzasının atılması büyük tepkilere neden olmuştu. Yapımcı firma ise yaptığı açıklamasında daha büyük bir skandala imza attı.

TRT’nin Özrü Kabahatinden Büyük
TRT’nin Özrü Kabahatinden Büyük Meltem Yüksel
Bu içerik 492 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

TRT Çocuk kanalında yayınlanan ‘’İstanbul Muhafızları’’ adlı çizgi filminin geçmiş bir bölümünde, kötü adamın çocuklara yapacaklarının not alındığı listenin altına "Gazi Mustafa Kemal” imzası atıldı. Çizgi filmin yapımcısı Neher Prodüksiyon skandalla ilgili açıklama yaptı.

Olayı doğrulayan şirket, ilgili görselin yabancı uyruklu bir model artisti tarafından anlamı bilinmeyerek internet ortamından seçildiğini belirtip, “Sosyal medyada yapılan paylaşımların ardından ilgili yapım ve görsel tarafımızdan incelenip kamuoyu hassasiyeti de dikkate alınarak tüm platformlardan kaldırılmıştır. Sehven yapılan bu hata için tüm milletimizden özür dileriz” denildi.

Sözlük anlamı ‘dalgınlık ve unutkanlık’ olan sehven açıklamasını yeterli bulmayan sosyal medya kullanıcıları Mustafa Kemal Atatürk'ün adının neden geçtiği ve böyle bir skandalın nasıl bir unutkanlıkla gerçekleştiği konusunda tam bilgi sahibi olmadı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sahte Doktor ‘Orgazm Araştırması’ Bahanesiyle…

 

 

 

TRT TRT Çocuk İstanbul Muhafızları İstanbul Muhafızları Atatürk Skandalı İstanbul Muhafızları İzle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500