Trump Tehdit mi Etti?

ABD Başkanı Donald Trump’ın Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Meksika’nın askeri gücünü arttırmaması halinde güney sınırına orduyu göndermekle tehdit ettiği iddia edildi..

Trump Tehdit mi Etti?
Trump Tehdit mi Etti? Derya Kaya
Bu içerik 1188 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Meksika’nın askeri gücünü arttırmaması halinde güney sınırına orduyu göndermekle tehdit ettiği iddia edildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ile telefonda görüştü. Trump’ın Meksika’nın ülkedeki “kötü adamları” durdurmazsa ABD’nin Meksika’daki “kötü adamları” durdurmak için birliklerini sınıra göndereceğini ifade ettiği bildirildi. Trump, telefon görüşmesinde Nieto’ya “ Orada kötü adamlar var ve sen onları durduramıyorsan. Ordunun korkmuş olduğunu düşünüyorum. Bizim ordumuz ise korkmuyor. Belki de ‘kötü adamları’ kontrol altına almak için ordumu göndermeliyim” dediği iddia edildi.

White House ve Meksika Dışişleri Bakanlığı, telefon görüşmesinde Trump’ın komşu ülkeyi tehdit ettiğine dair iddiaları yalanladı.
 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

AKP'li Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

 
ABD Donald Trump Meksika Trump'tan Tehdit Meksika Devlet Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500