Trump’ı Kızdıran Kitap İlk Gün Tükendi

Beyaz Saray’ın eski başstratejisti Steve Bannon’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın bütün ricalarına rağmen çıkarttığı ‘Gazap ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayının İçinden’ isimli kitabı çıktığı gün tükendi.

Trump’ı Kızdıran Kitap İlk Gün Tükendi
Trump’ı Kızdıran Kitap İlk Gün Tükendi Meltem Yüksel
Bu içerik 1039 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevdeki ilk yılının konu edildiği, tepkilere neden olan "Gazap ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayının İçinden" isimli kitap, ABD'de piyasaya çıktığı gün tükendi.

Sputnik'de yer alan habere göre Michael Wolff tarafından kaleme alınan kitap, online satış yapan Amazon'un kitap bölümünde 1 numaraya yükseldi, başkent Washington ve New York gibi kentlerdeki kitapçılarda ise kısa süre içinde tükendi.

Amerikan kamuoyunda büyük ses getiren kitap, Trump'ın eski başstratejisti Steve Bannon'ın başkanın büyük oğlunu Rusya soruşturması kapsamında suçladığı bir bölümün medyaya sızmasıyla gündemi değiştirdi. New York dergisinde yer alan bir röportajda Trump'a yönelik ortaya atılan iddialar da Washington kulislerini ve Beyaz Saray'ın karışmasına yol açtı.

Kitapta en çok tartışmalara neden olan bölümlerden birinde Wolff, Trump'a yakın isimlere dayandırdığı ifadelerde "Trump'ın başkan olmayı gerçekten istemediğini ve seçilmeyi beklemediğini" iddia edildi. Seçim kampanyası boyunca Trump'ın kazanacağına inanmadığını savunan Bannon, Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway'in "Trump'ın kaybedeceğinden emin olduğunu" da öne sürdü.

Trump'ın Beyaz Saray'a yerleştikten sonra odasına iki yeni televizyon eklettiği, zehirlenme korkusundan dolayı uzunca bir süredir hazır hamburger menüleri yediği, yatağında saatlerce televizyon izlediği gibi birçok kişisel alışkanlıklarının yer aldığı kitaptaki bilgilerin ne ölçüde doğru olduğu ise kamuoyunda merak konusu oldu.

Kitapla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Trump ise düzmece kitabın yazarının Beyaz Saray'a girmesine hiç izin vermediği ve kitapla ilgili kendisiyle de hiç konuşmadığı, yalanlar, yanlış anlatımlar ve olmayan kaynaklarla dolu bir kitap olduğunu söyledi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da dünkü basın brifinginde, kitabın yazarı Wolff'un Beyaz Saray'a girmek için 30, Trump ile görüşmek için de 20'ye yakın başvuru yaptığını, fakat bunların kabul edilmediğini ve kitabın gerçeklerle uyuşmayan birçok iddiayı içerdiğini savunmuştu.

Trump'ın eski başstratejisi Steve Bannon ile yapılan röportajın da yer aldığı kitaptan medyaya yansıyan bazı bölümler Amerikan kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı. Söz konusu mülakatta Bannon, Trump'ın büyük oğlu Trump Jr. ile bazı Ruslar arasında New York'taki Trump Otel'de yapılan görüşme için "haince" ifadesini kullanmıştı.

Trump ise yazılı açıklamayla Bannon'a çıkışmış, "Kovulduğu gün sadece işini değil, aynı zamanda aklını da kaybetmiş" sözleriyle tepki göstermişti.

Diğer taraftan Trump'ın avukatlarından Charles Harder'ın, "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden" başlıklı kitabı yayımlamaya hazırlanan Wolff ile yayınevinin yöneticisi Henry Holt'a ihtar mektubu göndererek kitabın piyasaya sürülmemesini talep ettiği ortaya çıkmıştı.

Yayınevi ise Trump'ın bu girişimine karşılık, 9 Ocak'ta yayımlanması beklenen kitabı 5 Ocak'ta piyasaya sundu.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İşte Memur ve Emeklinin 2018 Zam Oranları

 

 

 

 

 

 

Donald Trump ABD Gazap ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayının İçinden Beyaz Saray Steve Bannon Kitap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500