"Trump'ı Vurmalıyız"

Duayan yayıncı ve natüralist, Sir lakaplı David Attenborough da Trump düşmanı ünlü isimler arasında yerini aldı. On yıllardır çektiği belgeseller ve doğa programlarıyla tanınan Attenborough, ABD başkanlık seçimine ilişkin suskunluğunu bozarak "Trump'ı vurabiliriz. Bu fikir hiç de kötü değil" dedi.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1518 kez okundu.

Radio Times'a demeç veren 90 yaşındaki duayen yayıncı ve natüralist Sir David Attenborough, seçimlerine 1 hafta kala suskunluğunu bozdu. İngiltere'de 'yaşayan değerlerden' biri olarak görülen Sir Attenborough, cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ve Cumhuriyetçilerin artan nüfuzunun iyiye işaret olmadığını ve buna karşı gelmek adına yapılması gereken tek şeyin Trump'ı vurmak olmak söyledi. 

Attenborough, alaycı bir ses tonuyla "İngiltere toplumunun ABD'de gerçekleşecek seçimlere etki etme ya da sonuçlarını değiştirme gibi bir hakkı olmadığına göre daha ekstrem bir yol bulmak gerekiyor. Bana kalırsa Trump'ı vurabiliriz. En etkili çözüm budur" dedi. 

Attenborough, "Bundan önceki seçimlerde de aynı durum söz konusuydu. Onlar da eşit derecede suçluydular. Fakat bir alternatifimiz yok. Ne yazık ki ABD'deki seçimleri biz etkileyemiyoruz. O halde vurabiliriz. Bu fikir hiç de kötü değil" ifadelerini ekledi. 

Son olarak 'Planet Earth 2' adlı belgeseli ile BBC televizyonuna dönmeye hazırlanan Attenborough, yaklaşık 50 yıldır özellikle doğa tarihi programlarının sesi ve yüzü olarak tanınıyor.

 

Donald Trump David Attenborough İngiltere ABD seçim Clinton gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500